9788360192160
sztuka
Piotr

Publikacja rozpoczyna serię `200 lat Muzeum Wilanowskiego`, przedstawiając w skrócie dzieje wilanowskiej kolekcji ceramiki. Wybrane przykłady tego rodzaju sztuki zdobniczej, powstałe od XV do 2. poł. XIX wieku, zestawiono w kolejności rozpoczęcia wytwarzania danego tworzywa na terenie Europy. Każdą z grup przedmiotów poprzedzono syntetyczną charakterystyką materiału: fajansu, kamionki nadreńskiej i w typie nadreńskiej, kamionki czerwonej, porcelany, fajansu delikatnego oraz biskwitu. Wykorzystane w wydawnictwie eksponaty w przyszłości wystawione będą w stałej galerii rzemiosła artystycznego w Pałacu Muzeum w Wilanowie.

źródło opisu: http://sklep.wilanow-palac.pl/

źródło okładki: http://www.pwrsa.pl/

Aleksandra | 2016-02-08

Bardzo rzetelna, ciekawa książka.

Abdita | 2014-08-08
Przeczytana: 11 sierpnia 2014