Koniec lata

Seria: Między słowami
Wydawnictwo: Znak
Summer's End
Ag2S

Nigdy nie jest za późno, by spełnić swoje marzenia Deanna zawsze pragnęła zostać artystką. Jednak ostatecznie podjęła inną decyzję: wyszła za mąż i stała się pełnoetatową żoną i matką, rezygnując z rozwijania swojej malarskiej pasji. A kiedy jej małżeństwo stanęło pod znakiem zapytania, obawiała się, że jest już za późno, by powrócić do malowania. Jednak los postawił na jej drodze Bena –...

Nigdy nie jest za późno, by spełnić swoje marzenia

Jednak los postawił na jej drodze Bena – właściciela galerii sztuki, który zakochał się w jej obrazach. Coraz bardziej zafascynowany ich autorką mężczyzna był gotów zrobić wszystko, by ją przekonać, że zawsze warto walczyć o spełnienie marzeń…

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Książkowo_czyta | 2017-01-23
Przeczytana: 30 grudnia 2016

Powieści Danielle Steel są znane i uwielbiane przez rzesze czytelniczek na całym świecie. Wiele z nich doczekało się także adaptacji filmowych.

Główną bohaterką „Końca lata” jest Deanna, która na skutek trudnej sytuacji życiowej w bardzo młodym wieku wychodzi za mąż i całkowicie poświęca się najpierw roli żony wpływowego francuza, a następnie matki, gdy po kolejnych życiowych dramatach na świat przychodzi jej ukochana córeczka Pilar.

Kobieta do tego stopnia oddaje się swojej rodzinie, iż całkowicie wyrzeka się swojej pasji, jaką jest tworzenia obrazów. Maluje jedynie w swojej pracowni, a swoje obrazy skrzętnie ukrywa przed światem.

Gdy okazuje się, że mąż i córka Deanny wyjeżdżają na całe lato, jej najlepsza przyjaciółka Kim postanawia zapewnić samotnej Deannie nieco rozrywki i zabiera ją ze sobą na piękną wyspę, gdzie musi wykonać pewne zlecenie.

W ten sposób nasza bohaterka poznaje Bena, właściciela galerii, który, gdy tylko dowiaduje się, że Deanna maluje, bardzo chce...

Aneta Wiola | 2016-08-16

Niestety diabeł mnie podkusił i kupiłam te wypociny. Żałuję moich pieniędzy, czasu i wszystkiego związanego z tą książką. "Deanna zawsze pragnęła", "Deanna marzyła", a kogo to interesuje!? Wielu z nas nie ma to o czym marzy i jakoś żyje. Deanna mnie wkurzała jak nie wiem co, tu niby zgrywa odpowiedzialną mamuśkę, a sama zachowywała się jak gówniara. Ani trochę nie było mi jej żal, ani jej głupiego mężusia (przyganiał kocioł garnkowi). Jedyny plus za coś co muszę przyznać, zaskoczyła mnie Steel, a rzadko to się u niej zdarza, ale jedynie za to, bo sam styl pisania jak dla mnie dziecinny.

betina360 | 2015-09-03
Na półkach: Przeczytane, Steel, 2015
Przeczytana: 03 września 2015

Bardzo dobra i wzruszajaca ksiazka. Deana jest artystka malujaca piekne obrazy lecz poswiecila sie dla malzenstwa i nie zajmowala zawodowo tym co kocha. Na szczescie w zyciu sa tez dobre chwile i po wielu latach niezbyt udanego malzenstwa i rezygnacji z marzen uda sie jej odbudowac swoje zycie i szczescie.

Asmita | 2015-06-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 21 lutego 2015

Fabuła może i nie zaskakuje, jest łatwa do przewidzenia, natomiast główna bohaterka niejednokrotnie denerwowała swoim postępowaniem (z drugiej strony jej mąż jeszcze bardziej działał na nerwy), aczkolwiek ,,Koniec lata" to idealny tytuł na odprężenie się po ciężkim dniu. Nie wymaga wysiłku, czyta się szybko i zapewne prędko też o nim zapomnę, ot co.

Kolejna wzruszająca historia napisana przez Danielle Steel. Nie mogłam się oderwac, na szczęście pracuje i tylko to sprawiło że nie połknęłam książki w kilka godzin i nie rozryczałam się na całago w pewnych chwilach.

Dominique | 2015-03-19
Przeczytana: 19 marca 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ledwo skończyłam czytać Jak grom z nieba tej samej autorki i od razu wzięłam się za kolejną książkę pani Steel. Tak się trafiło, że akurat niektóre wątki w obu książkach były bardzo podobne. Koniec lata przestawia historię żony, która żyje z mężem prawie już dwadzieścia lat, historię matki 16-letniej córki i co najważniejsze historię kobiety nieszczęśliwej, samotnej, pozbawionej marzeń. To jedna i ta sama kobieta. Już na początku dowiadujemy się, że Deanna nie jest spełniona ani jako żona, ani jako matka. Mąż ani córka nie zauważają jej, nie zważają na jej uczucia, pragnienia, marzenia. Pewnego dnia mąż z córką wyjeżdżają z kraju na całe lato. Deanna zostaje sama, czuje się załamana i przygnębiona. I nagle, właśnie w te lato jej życie się odmienia.
Po rozczarowującym zakończeniu książki Jak grom z nieba, myślałam, że w tej będzie tak samo. Zbierały się we mnie przeróżne emocje. Jak napisałam już na początku obie książki mają podobne wątki, m.in., nieszczęśliwą kobietę, żonę i...

Jolanta | 2019-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2019

Jak zwykle wzruszająca, pełna miłości , wzruszająca powieść Danielle Steel. Młoda dziewczyna wychodzi za mąż za starszego francuza. Jednak czy można mówić o miłości??? Jest „własnością” Marka. Przez całe ich małżeństwo spotykają ich życiowe tragedie. Deanna jednak w wieku 38 lat zakochuje się w Benie i i świat nabiera kolorów.

blackrose24 | 2014-10-09

Kolejna fantastyczna książka mojej ulubionej autorki. Tak bardzo mnie wciągnęła, że nie mogłam się oderwać. Nie podobało mi się tylko to, że główna bohaterka dała drugą szansę swojemu mężowi, a później nie chciała powiedzieć ukochanemu o dziecku, no ale w końcu książka musi intrygować. Jak najbardziej polecam.

ania_z_diuny | 2014-06-01

Nawet mi się zdążyło przeczytać romans od czasu do czasu polecam wszystkimn

aleczka | 2018-06-04

Naiwna, przewidywalna, momentami irytująca! Nie podobała mi się:(