Okruchy magii

Tłumaczenie: Barbara Górecka
Cykl: Magiczna cukiernia (tom 3)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Bite-sized magic
Ag2S

Trzeci tom uroczego cyklu o rodzinie Szczęsnych! Dzięki wygranej w międzynarodowym konkursie pieczenia Rozmarynce udało się odzyskać rodzinny Almanach wiedzy kulinarnej. Jest teraz znana na całym świecie – tak bardzo, że Pan Smalec, szef Korporacji Wypieków Cukierniczych Mostess, porywa dziewczynkę, żeby ta opracowała nowe, magiczne przepisy na jego firmowe ciasteczka…

źródło opisu: Wydawnictwo Egmont, 2014

źródło okładki: www.egmont.pl

Kiti | 2014-10-19

Czytaliście kiedyś cykl o magicznej cukierni, gdzie do wypieków dodawane są magiczne składniki? Jeśli nie to teraz macie taką okazję. Trylogia ,,Magiczna cukiernia" to dokładnie taka opowieść, podczas lektury której nie można się nudzić.

W życiu Rozmarynki Szczęsnej i jej rodziny wszystko układało się pomyślnie. Działo się tak jednak do czasu, gdy dziewczynka nieopatrznie powiedziała, że nie chciałaby już więcej razy w życiu mieć do czynienia z ciasteczkami. Oczywiście nie była to prawda, przygnębiali ją tylko fotoreporterzy, którzy nieustannie wystawali pod ich domem. Dodatkowo ich cukiernia miała zostać zamknięta, a Rozmarynce groziło niebezpieczeństwo. Od czego ma się jednak przyjaciół i rodzinę?

Trylogia ,,Magiczna cukiernia" spodobała mi się już od pierwszego tomu. Z przyjemnością przeczytałam dalsze losy rodziny Szczęsnych w drugiej części i czekałam na zwieńczenie ich historii. Z racji dość długiej przerwy, bo prawie rocznej, zdążyłam zapomnieć dość sporo faktów. Uważam,...

Buba | 2018-06-15
Przeczytana: wrzesień 2016

Trylogia o magicznej cukierni wciągnęła moją córkę na tyle,
że sama postanowiła napisać jej recenzję!
Hura!

Na trylogię składają się tomy o tytułach:
"Magiczna cukiernia",
"Magiczna cukiernia. Szczypta magii",
"Magiczna cukiernia. Okruchy magii".
Wszystkie autorstwa Kathryn Littlewood.

Oddaję głos córce.

Trzywarstwowe ciasteczka,
by czerpać radość z czytania

Było to w roku 2013 w amerykańskim mieście Los Angeles, gdzie lady Kathryn Littlewood zauważyła,
że dzieci zwykle czytają tylko lektury i nie lubią tego, więc postanowiła to zmienić.
Wsypała do miski pół garści tajemnicy, kapturek sukcesu, garść niesamowitych zwrotów akcji i dwa kapturki magii. Wymieszała, a gdy ciasto zrobiło się jednolite, podzieliła je na trzy części. Do pierwszej części dodała żołądź pomyłki
i orzech niewiadomej. Do drugiej domieszała kapturek rywalizacji, a do trzeciej porwanie. Rozwałkowała wszystkie
trzy części i z każdego placka wycięła tyle samo ciasteczek.
Następnie piekła je w...

Agnieszka | 2015-04-06
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2015
Przeczytana: 06 kwietnia 2015

Fantastyczna lektura, z przyjemnością zajrzałam do cukierni Szczęsnych i poznałam nowe przygody rozmarynki oraz jej rodzinki. Bardzo podobały mi się odwołania do aktualnych wydarzeń, nie zabrakło K.Perry i sztucznych konserwantów. Wspaniała opowieść o najważniejszych wartościach.

Weronika Czarnecka | 2017-06-16
Luna Schreave | 2016-04-14