Prawie jak gwiazda rocka

Okładka książki Prawie jak gwiazda rocka Matthew Quick Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Prawie jak gwiazda rocka
Matthew Quick Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Moondrive literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Moondrive
Sorta Like a Rock Star
Otwarte
2014-10-08
2014-10-08

Księżniczka Nadziei daje lekcję optymizmu

Wcale mi nie przeszkadzało, że to literatura młodzieżowa. Takiej dawki pozytywnych emocji dawno nie znalazłam na kartach żadnej książki. Znakomita, zostawia trwały ślad w umyśle :).

Cudownie pozytywna i dająca nadzieję, po jej przeczytaniu chciałoby się naprawić cały świat, ale trzeba pamiętać, aby zaczynać od siebie! Dobro powraca, wielokrotnie mogliśmy to już zobaczyć. Po prostu dajmy mu szansę :)

genialna co tu więcej mówić

genialna co tu więcej mówić

Rewelacyjna książka dla młodzieży jak i dla starszych.
Amber ma ciężkie dzieciństwo i musi radzić sobie ze swoimi problemami. Znajduję przyjaciół na całe życie, nie wiedząc ile radości sprawia innym swoją osobą. Otacza się w kręgu dorosłych niosąc im pomóc i wsparcie, chociaż sama za wiele nie ma.. Po tragedii która wydarzyła się pewniej nocy dziewczyna popada w otumanienie i chce się odizolować od wszystkich. Ale każdy kto ją poznał i polubił próbuje wyrwać Amber z odrętwienia i depresji. Zmianę powoduję choroba jej najbliższego przyjaciela B3 . Amber w końcu wychodzi do ludzi, bo musi uzbierać pieniądze na leczenie swojego pieska.. Z pomocą przychodzi mnóstwo osób, które pokochały dziewczynę i chcą jej pomóc w drodze ku dorosłości.
Jak wszystko się potoczy? Czy dziewczyna się pozbiera po najtrudniejszym etapie swojego życia? O tym co, gdzie, jak i z kim dowiecie się sami . Na pewno wciągnie was czytanie. Powodzenia

Rewelacyjna książka dla młodzieży jak i dla starszych.

Nie bardzo wiem, co mogłabym o tej książce napisać. Wciągnęła mnie bardzo, czytałam aż do drugiej w nocy mimo zmęczenia. I choć przeszkadzał mi "luzacki" język młodzieży, którego nadużywała narratorka oraz kilka wielce religijnych aspektów (które sprawiały, że czułam się niekomfortowo, przez to, że nie jestem w stanie ich zrozumieć i mnie przerażają do cna),uważam, że to naprawdę dobra książka.

Nie wiem, czy chciałabym sięgać po kolejne książki tego autora w najbliższym czasie. Ten niepoprawny optymizm dostał się głęboko do mojej głowy i trochę namieszał. Zdecydowanie książka zostawiła po sobie kaca książkowego.

Pomimo nieszczególnej sympati do głównej bohaterki i jej denerwujących skrótów dla każdej przewijającej się postaci. Muszę przyznać że książka była dość ciekawa. Miała swój mocno zakorzeniony morał i pozytywne przesłanie. Porusza trudne tematy i grupy społeczne które niekiedy omijane są szerokim łukiem. Troszeczkę przesłodzona i wybielona, ale zapewne taki był zamysł autora. Pozytywne myślenie czasem ułatwia nam samym życie. Polecam.

Bardzo zawiodłam się na tej książce. Rozpoczęła się całkiem fajnie i udało się wciągnąć w styl książki i życie bohaterki, niestety dla mnie to za mało! Później jest tylko użalanie się nad sobą i nic wiecej. Mało bardzo mało ... poprzednie książki autora dużo lepsze. 😉

Książka, która potrafi rozśmieszyć, ale równocześnie wzruszyć do łez... Porusza bardzo ważne i kluczowe aspekty życia. Niezależnie od tego co dzieję się dzisiaj...jutro może być pięknie!

Matthew Quick pisze świetne książki młodzieżowe! Każda z nich poza dobrą zabawą niesie za sobą coś więcej i porusza ważne tematy. Poza tym piękne wydanie, przystępny język i szybko się czyta. Mocne 7 na 10 🤪

Mam dość mieszane uczucia co do tej książki z jednej strony wspaniała i podnosząca na duchu historia, jednak trochę zagmatwana. Widać, że autor potraktował fabułę jak worek (oczywiście w dobrym tego słowa znaczeniu),do którego wrzucił dość sporo wątków. Przy czytaniu ze skupieniem bez problemu można ją zrozumieć.

Musiałam się mocno postarać, by przejść przez 1 część historii, która doprowadzała mnie do zirytowana przez dialogi, zachowania głównej bohaterki oraz słownictwo, które zostało użyte, jednak po przyzwyczajeniu się resztę książki czytało się szybko i lekko. Muszę się do czegoś przyznać, uroniłam parę łez.

‼️‼️‼️mimo tych wszystkich minusów wypisanych wyżej fabuła jest naprawdę przepiękna i pełna nadziei. Polecam tę książkę każdemu, jednak trzeba przygotować się na specyficzny język, który jest dość bardzo młodzieżowy co może przeszkadzać we wczucie się w klimat‼️‼️‼️‼️

Musiałam się mocno postarać, by przejść przez 1 część...

• 2015
  • 2015