Rose of Thorne

Okładka książki Rose of Thorne Mia Michelle
Okładka książki Rose of Thorne
Mia Michelle Wydawnictwo: Amazon, CreateSpace Independent Publishing Platform Cykl: Rose of Thorne (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Rose of Thorne (tom 1)
Rose of Thorne
Amazon, CreateSpace Independent Publishing Platform
2014-08-24
2014-08-24

Okładka książki Zmysłowa córka prezydenta Mia Michelle, Meredith Wild
Zmysłowa córka... Mia Michelle, Mered...

Ciężko jest ocenić taką książkę. Z jednej strony nie jest świetna, ale z drugiej fatalna też nie jest. Nie byłam w stanie polubić głównej bohaterki. Za to panowie w książce świetni, chociaż jednego takiego mieć w życiu to naprawdę by było cudownie. Niestety książka jest słaba, nudna. Czytałam gorsze książki, dlatego
daje 4 gwiazdki.Jeśli ktoś lubi słabe romanse, gdzie główna bohaterka jest bardzo irytująca i głupia ( do tego jej ciągle zmienianie zdania, gorzej niż u 5-latki)to śmiało można przeczytać. Nie rozumiem jak można stworzyć taką postać jak Skayler . Jednak można też trafić na gorsze postacie np.
dziewczyny z Last Riders. Dobrze ze chociaż Lukas i Sebastian byli cudowni.Na początku można nie lubić Sebastiana jednak, później jest to możliwe.

daje 4 gwiazdki.Jeśli ktoś lubi słabe romanse, gdzie...

Książka interesująca. Z początku prolog bardzo przyciąga uwagę. Kolejne rozdziały to ciekawe zwroty akcji.
Skayler i Sebastian wydają się być świetną pasującą do siebie parą. Jednak jak to zwykle bywa mają swoje wzloty i upadki, a kłamstwa i tajemnice powodują wiele smutku i bólu...
Najgorszy minus tej książki to mężczyźni wiecznie zachwycający się urodą Skay!!! Dziwnie się to czytało i jak dla mnie momentami było wręcz niesmacznie.
Niestety nie podobało mi się także początkowe zachowanie Sebastiana wobec Skayler. Raz tryska miłością, a raz chłodem. Jego zachowanie to prawdziwy rollercoaster!

Pomysl na tresc ksiazki rewelacyjny jednak jej wykonanie juz nie koniecznie.
Nieustanne mysli Sebastiana typu "tak bardzo jak chce ja miec to tak bardzo nie moge" doprowadzaly mnie momentami do szalenstwa.
A Skylar co z nia bylo, ze kazdy facet jaki na nia spojrzal od razu chcial aby byla jego: Sebastian, facet, ktory ja potracil, wlasciciel klubu, gdzie miala pracowac i nawet barman. Czy ona wydzielala jakies feromony? Wydaje mi sie, ze autorke poniosla za bardzo fantazja.
Zapowiadalo sie fajnie jednak skonczylo sie juz mniej fajnie.

Pomysl na tresc ksiazki rewelacyjny jednak jej wykonanie juz nie koniecznie.

Książka zaczyna się bardzo interesująco, młody chłopak powoduje po pijanemu wypadek, w wyniku którego dwie dziewczynki zostają osierocone, bo ich rodzice umierają na miejscu. Chłopak wzywa pomoc i ucieka z miejsca wypadku, a jego wpływowy ojciec tuszuje cała sprawę. Po ok 6 latach Skylar Rose, młoda absolwentka studiów architektonicznych rozpoczyna staż w firmie Sebastiana Thorne. Wcześniej ich losy stykają się w kawiarni, w której Skylar dorabia, aby utrzymać siebie i swoją młodsza siostrę. Trzeba przyznać, że postać Sebastiana to przykład choroby dwubiegunowej, bo jego zachowania względem Skylar są tak odmienne, że można się zastanawiać, czego ten facet chce. Obok Skylar kręci się też bogaty i przystojny Lucas, więc mamy trójkącik. Kiedy do tego dochodzi szalony żądny krwi wujek, napalony pracownik nocnego klubu, to zaczyna się niezła opera mydlana. Bo co takiego w sobie ta Skylar ma, ze tak wszyscy na nią lecą? Magnetyczną cipkę? Niespotykane feromony? I tak to sobie akcja płynie, Skylar wędruje od Sebastiana do Lucasa, od Lucasa do Sebastiana, w międzyczasie porywa ją szalony wujcio ;) No i kiedy wszystko zmierza już ku dobremu, prawda wychodzi na jaw... Długo zastanawiałam się, jaką dać ocenę, bo książka nie jest najwyższych lotów, bohaterowie też strasznie nierealni, ale skoro mnie wciągnęła w ten pokręcony świat telenoweli, że chwilami nie mogłam się oderwać, więc oceniłam ją wysoko.

Skylar w wyniku nieszczęśliwego wypadku traci rodziców. To przewraca jej poukładany świat do góry nogami. Skylar wraz z młodszą siostrą przenosi się do swojej babci. Jednak ta umiera zanim dziewczyna osiąga wiek pełnoletności więc do tego czasu opiekę prawną sprawuje jej wuj. Niestety Skyler i jej siostra nie mogą liczyć na życzliwość wujka i w końcu pozostając praktycznie bez środków do życia zostają same.
Teraz na scenie pojawia się Sebastian Thorne, bajecznie bogaty, nieziemsko przystojny mężczyzna, który wstrząsa światem Skyler …
I wszystko się zmienia.
I na scenie pojawia się Lucas, również bajecznie bogaty i nieziemsko przystojny i on również wstrząsa jej światem.
Tylko który z nich ma szczere i uczciwe intencje?
Pomysł na historie rewelacyjny jednak wykonanie nieco słabsze. Za dużo zbiegów okoliczności, które ujmują wiarygodności historii. Za dużo mdłych scen, za bardzo wyidealizowane postacie. To jak Skyler wpływała na mężczyzn stawało się irytująco śmieszne. To jak Sebastian przeistaczał się raz w słodkiego mężczyznę raz w odpychającego niesamowicie frustrowało. Lucas okazał się tak nijaki, że właściwie oprócz tego jak wielbił Skyler niewiele wnosił do tej historii.
To jedna z tych historii, która jednocześnie mnie drażni i pociąga. Oczywiście jestem ciekawa jak rozwiąże się tajemnica i kogo wybierze Skyler, dlatego sięgnę po drugą część.

Cukierkowa bajeczka, po 1/3 książki miałam dosyć, ale nie poddałam się. To co mogę powiedziec to to ze autorka żyje w jakimś innym swiecie. Wszystko było zbyt idealne, zbyt przewidywalne. Książkę da się odczytać już po pierwszych stronach, a nie ma tej przyjemności kiedy od razu wiesz jak to się skończy.
Główna bohaterka- najpiękniejsza na świecie, pokrzywdzona, szara bezbronna myszka (jakże inaczej)
Sebastian-bogaty, przystojny, niezadowolony, załamany swoją przeszłością
i Lucas- tadam! cóż za niespodzianka, również bogaty, przystojny i jak każdy facet w tej książce jest zakochany w głównej bohaterce...
Cała ta historia robi się śmieszna, ciągłe "zbiegi okoliczności" pod koniec tylko ochy, achy, wyznawanie miłości i płacz...
Jedyne co uratowało tą książkę w moich oczach to powrót Trevora, za kontynuację się nie zabiorę.

Główna bohaterka- najpiękniejsza na świecie, pokrzywdzona, szara...

"Miłość jest wiecznością. Moja wieczność jest przy tobie."

No więc moi drodzy, mam mieszane uczucia dla tej książki. Czytałam ją, bo czytałam, ale momentami chciałam ją odłożyć.

Skylar w swoje 16. urodziny traci rodziców na skutek wypadku spowodowanego przez pijanego kierowcę. Jednocześnie traci swoje marzenie - zostania tancerką. Dla swojej małej siostry rezygnuje ze szkoły tanecznej do której się dostała.
Prawnym opiekunem dziewczynek zostaje babcia. Umiera, a wujek Trevor, który przysporzył Skylar ogromnego bólu prócz fizycznego, zadaje cios psychiczny - okrada ją i Sophię ze wszystkich pieniędzy.
Dziewczyny muszą radzić sobie same.

Skylar pracuje na dwie zmiany, robi to wszystko dla jej siostry, wie, że ma tylko ją.

W pracy poznaje nieziemskiego faceta - Sebastiana. Jest w szoku, gdy zostawia jej ponad 80 dolarów napiwku, a później czeka na nią po pracy. I znowu jest chemia, iskry lecą i skwierczą.

Okazuje się jednak, że Sebastian jest właścicielem firmy, do której Skylar ubiega się o staż, tam poznaje inne oblicze kochanego i słodkiego Sebastiana - jest on zimny i podły.
Odrzuca ją, później ją przytula, i tak w kółko. Irytujące!!!

Ale pojawia się Lucas, który prawie przejechał Skylar! Zaczynają się spotykać, ale jej serce należy już do kogoś innego, do kogoś do kogo nie powinno należeć..a spowodowane jest to przeszłością Sebastiana i wydarzeniem sprzed kilku lat.. dodatkowo wujek Trevor nie daje o sobie zapomnieć.

Naprawdę szkoda mi tej kobiety, strata rodziców, strata babci, wujek Trevor, barman, Sebastian, Lucas, zaprzepaszczona kariera tancerki... wszystko to jest ogromnie smutne.

Ale zakończenie, no cóż, przewidujące, wiedziałam, że prędzej czy później Skylar zajrzy do szuflady biurka Sebastiana, co zmarnuje ich przyszłość.

Polecam

"Miłość jest wiecznością. Moja wieczność jest przy tobie."

1997

Gdy pijany kierowca przyczynił się do osierocenia Skylar Rose w wieku szesnastu lat, zostawiła ona za sobą marzenia i podjęła się z pomocą babci niełatwego zadania wychowania młodszej siostry. Podczas gdy dziewczyny w jej wieku wiodły typowe, beztroskie życie, ona pracowała na dwie zmiany w lokalnej kawiarni i walczyła, aby zapłacić rachunki.

Zawsze poświęcając się siostrze i szkole, Skylar nie miała czasu na randkowanie czy zawieranie znajomości. Teraz na ostatnim roku w collegu, ma niesamowitą szansę na rozpoczęcie stażu. Ostatnią rzeczą, jakiej potrzebowała było seksualne rozproszenie spowodowane wkroczeniem w jej życie Sebastiana Thorne.

Sebastian Thorne był uprzywilejowany i beztroski w wieku dziewiętnastu lat, gdy siedział tej nocy za kierownicą swojego nowego samochodu sportowego. Kiedy jego noc pełna zabawy kończy się tragicznie, Sebastian niepewnie zwraca się do jedynej osoby, która może zrobić wszystko wszystko… jedynej osoby, której nienawidzi… swojego ojca.

Teraz w wieku 26 lat, Sebastian jest młodym, enigmatycznym i potężnym prezesem projektowej firmy swojego ojca Thorne Enterprises. Z milionami w banku i nową kobietą w ramionach prawie każdej nocy oraz mroczną tajemnicą trzymaną w sobie, której świat nie zna. Wciąż nękany koszmarami tragicznego wypadku i koniecznością opuszczenia pięknej dziewczyny z tylnego siedzenia, Sebastian przysięga sobie znaleźć tą nawiedzającą go w snach. Czasami wybory z przeszłości otwierają drzwi do przyszłości, której nigdy byśmy się nie spodziewali.

Oboje dręczeni swoją przeszłością, nie pragną nic więcej niż wieźć życie odzyskane dzięki temu drugiemu . Ale co zrobią, gdy osoba, która oddała ci twoje życie, była tą, która ci je zabrała?

taka sobie już gdzies pełno jest takich publikacji :(

Zawsze poświęcając się...

Kurcze jest ekstra. Polecam, słuchajcie czy może byc cos gorszczego niz zakochac si w facecie, który zniszczył twoje życie, wsystko mogo wygladac inaczej jak zapomniec, jak wybaczyć, jak kochac dalej. BOOOsze nie moge doczekac sie cz 2

Tak, tak i jeszcze raz tak. Zdecydowanie polecam. Książka bardzo ciekawa i wciągająca na pewno nikt nie będzie się przy niej nudzić. Zaliczam ją do moich ulubionych:)

• Romans/Erotyk

Mia Michelle Rose of Thorne Zobacz więcej