Powrót

Cykl: Rork (tom 7)
Wydawnictwo: Manzoku
Retour
komiksy

Doceniony klasyk sztuki komiksu. Doskonalenie warsztatu i wypracowywanie własnego stylu Andreas rozpoczął od studiów na Akademii Sztuk Pięknych w Dusseldorffie. Następnie przeniósł się do Brukseli, aby studiować rysunek w Akademii Św. Łukasza. Ale i tę uczelnię porzucił, gdyż nie podobało mu się, że zbyt mocny kładziono tam nacisk na filozofię i literaturę. Nacisk ten pozostawił wyraźne piętno na jego twórczości, która zadziwia głębią i symboliką. Następnie zaczął uczęszczać do Akademii Saint Gilles, gdzie poznał rysownika Eddiego Paape, z którym rozpoczął współpracę. Efektem połączenia sił stała się postać Udolfo. I to właśnie ona pozwoliła "zaczepić się" Andreasowi w "TinTinie" w 1978 r. Wtedy to narodził się Rork. Oprócz 7. części tego znanego cyklu, Andreas stworzył serię Koziorożec, Arq, Cromwell Stone i albumy: Aztekowie, Cyrrus-Mill, Różowy trójkąt, Styx, Raffington Event, Coutoo, Jaskinia wspomnień i Zbłądzonych.

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/

źródło okładki: własne

MadameShepard | 2014-07-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy

Rozczarowujący finał Rorkowej epopei. Po przeczytaniu wiem tyle, ile wiedziałam po pierwsze części. Odnoszę wrażenia, że mnożenie wątków i tajemnic zwyczajnie Andreasa przerosło i skończył serię "na odwal się".

Kamilos | 2011-02-07
Przeczytana: 05 lutego 2011

Finisz historii mnie trochę rozczarował. Andreas chyba się sam w tym zakręcił i do końca nie wiedział jak skończyć.

kendo777 | 2016-08-25
Na półkach: Przeczytane, Komiksy