Historie nie wymyślone

Wydawnictwo: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
8 (6 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
OGHow

Opowiadania biograficzne o słynnych naukowcach i wynalazcach powstałe na podstawie cyklu audycji popularnonaukowych. W książce przedstawiono sylwetki Krzysztofa Kolumba, Leonarda da Vinci, Mikołaja Kopernika, Michaiła Łomonosowa, George'a Stephensona, Ludwika Pasteura, Thomasa Alvy Edisona, Iwana Miczurina, Konstantego Ciołkowskiego oraz Marii i Piotra Curie.

źródło opisu: www.antykwariat.nepo.pl

źródło okładki: www.antykwariat.nepo.pl

Gosia | 2019-07-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Naukowe, 2019
Przeczytana: 25 lipca 2019

Genialne, cudowne i wspaniałe "Historie nie wymyślone", są zbiorem 10 opowieści pełnych pasji, uporu, wytrwałości, ale przede wszystkim miłości do nauki, sztuki i świata. Każdy z nas zna Kopernika, Leonarda czy Kolumba, ale nie każdy wie, że ich sukces nie był tylko ścieżką chwały. Był pot, były łzy, były przeciwności losu, bieda, głód i urągania... na szczęście dla nas ONI się nie poddali!
Serdecznie i gorąco polecam, bo książeczka nie jest długa a mózg się po niej lasuje ;)

beataj | 2015-10-23
Przeczytana: 1991 rok

Świetne biografie wielkich tego świata