Cała prawda o Opus Dei

What Is Opus Dei
978-82-7362-488-0
Opus Dei, Watykan, kod da Vinci
historia

Opus Dei to jedna z najbardziej znanych organizacji katolickich. Fakty dotyczące jej i samego założyciela, tło historyczne-to tylko punkt wyjściowy dla rozważań przedstawionych w tej książce. Odsłania ona szokującą prawdę o umartwianiu ciała i ostraszliwej pokucie dokonywanej przez wyznawców. Sprawdza autentyczność wielu (niepotwierdzonych) zarzutów i związku Opus Dei z mafią, nawet współpracą z CIA jak i Watykanem. Ciekawym aspektem książki są liczne polonika-jak choćby powiązania z Janem Pawłem II czy Solidarnością. Być może to tu czytelnik odnajdzie odpowiedzi na pytania frapujące go po lekturze Kodu Leonarda da Vinci Dona Browna?

źródło opisu: Wydawnictwo Alpress, 2007

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!