Wojna powietrzna 1939-1945

Wydawnictwo: Bellona
The Air War 1939-1945
II wojna światowa, lotnictwo
historia

Książka jest pierwszym opracowaniem porównawczym wojny powietrznej prowadzonej w II wojnie światowej o jedną z pierwszych rozpatrujących zmagania w powietrzu w szerszym kontekście prowadzenia wojny - autor wyjaśnia genezę wydarzeń wojennych i ich tło jako konsekwencje wielu warunków, począwszy od sytuacji geograficznej, politycznej i gospodarczej, a skończywszy na różnicach kulturowych pomiędzy walczącymi państwami. Zamierzeniem autora jest wykazanie dlaczego alianci wygrali wojnę w powietrzu.

źródło opisu: http://księgarnia.bellona.pl

adamats | 2013-09-04