Wybraniec

Wydawnictwo: Novae Res
NovaeRes

„WYBRANIEC” TO PASJONUJĄCA I PEŁNA PRZYGÓD OPOWIEŚĆ O WALCE DOBRA ZE ZŁEM. Arlan to zniewolony kraj, którego jedyną nadzieją jest zapowiedziany przez starożytne proroctwo Wybraniec. By jednak mógł on wypełnić przepowiednię, sam musi najpierw uniknąć śmierci z rąk okrutnego i potężnego Mhar-Tarhada. Amaral, potomek królewskiego rodu, niespodziewanie zostaje wciągnięty w wir wydarzeń, które...

„WYBRANIEC” TO PASJONUJĄCA I PEŁNA PRZYGÓD OPOWIEŚĆ O WALCE DOBRA ZE ZŁEM.

Arlan to zniewolony kraj, którego jedyną nadzieją jest zapowiedziany przez starożytne proroctwo Wybraniec. By jednak mógł on wypełnić przepowiednię, sam musi najpierw uniknąć śmierci z rąk okrutnego i potężnego Mhar-Tarhada. Amaral, potomek królewskiego rodu, niespodziewanie zostaje wciągnięty w wir wydarzeń, które mają doprowadzić do ostatecznej rozprawy z najeźdźcą. Nie podejrzewa nawet, że stawką w tej walce okaże się nie tylko wolność kraju, ale i życie jego córki. W tej historii przeplatają się losy wielu postaci, a każda z nich prócz potyczek z licznymi niebezpieczeństwami musi stawić czoła własnym słabościom.
Szczegóły

Liczba stron: 476
ISBN: 978-83-7942-218-0

boziaczek | 2018-06-10
Przeczytana: 08 czerwca 2018

"Wybraniec" to jedna z lepszych książek fantasy jaką udało mi się przeczytać w ostatnim czasie. Wciągająca i dynamiczna fabuła; świetnie wykreowani bohaterowie, którzy nie byli tylko czarno-biali, dobrzy i źli, ale każdy zmagał się z różnymi przeciwnościami losu.
"Wybraniec" to bardzo dobrze napisana książka. Świat wykreowany przez autora jest ciekawy i plastycznie opisany. Bardzo duży plus za postać Ksarefa. Fantastycznie się czyta.
Polecam! Warto!

recenzentjm | 2018-02-22

Świetna powieść, przeczytałem jednym tchem. Moim zdaniem jedna z lepszych książek fantasy, jakie ostatnio czytałem.

izabela81 | 2016-01-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016 rok
Przeczytana: 11 stycznia 2016

To książka pełna bólu, straty i cierpienia. To opowieść przeplatana humorem i horrorem. Znajdziemy wiele niespodziewanych zwrotów akcji (gdzie praktycznie na każdej stronie ktoś ginie), ciekawych i barwnych postaci. Głównym tematem jest walka dobra ze złem. Jedynie ciężkie były dla mnie imiona i nazwy, choć bardzo fajne (często zastanawiałam się jak powinno się je wymawiać). Książka trzyma w napięciu do samego końca. Fantastyka przez duże F.

Marta Zagrajek | 2014-10-19
Na półkach: Przeczytane, Zrecenzowane
Przeczytana: 19 października 2014

Ileż to już powieści napisano o Wybrańcach, którzy uratują losy świata? Ile było ekranizacji takich książek? Całe mnóstwo. Jednak „Wybraniec” Marka Mazura to coś zupełnie innego niż się spodziewacie po samej nazwie. Niech nie zmyli Was ten element, spróbujcie podejść do tej pozycji z czystym umysłem, a nawet jeśli Wam się to nie uda – przyjemnie się rozczarujecie.
Oto bowiem faktycznie mamy wybrańca, który klasycznie, wcale się o to nie prosił. Dar czy przekleństwo, to także bardzo standardowy dylemat w takiej kwestii. I choć początek książki jest ciut drętwy, to potem wszystko zaczyna się rozkręcać. W tym aspekcie to ogromna zasługa pojawienia się Ksarefa. Bez niego wszystko okazałoby się zwyczajne i nudne. Ale całe szczęście jest i kochany Ksaref! Sytuacja prezentuje się następująco: mamy piękny kraj, który opanowały krwiożercze bestie, na których czele stoi twór zwany Mhar-Tarhadem. Jego wszechpotężna magia nie ma sobie równych i nikt mu nie podskoczy! Wybaczcie ten lekki ton,...

MoznaPrzeczytac | 2014-09-21
Przeczytana: 21 września 2014

O takiej fantastyce powinno się mówić. Taką fantastykę promować. Ten rodzaj fantastyki pokazywać jako przykład. To fantastyka idealna, męska, surowa, twarda, szorstka. Bez zbędnych miłosnych zawiłości. Oparta na prawdziwych uczuciach. Nie tych romantycznych. Tych ludzkich.

Przez lata w Arlanie panował spokój. Śmiech przeplatał się z płaczem, taniec z żałobą, a życie ludzkie miało swój tor. Taka kolej rzeczy. Jednak takie życie ma swój kres. Wraz z przybyciem do krainy okrutnego Mhar-Tarhada rządy obejmuje śmierć. Żyzne pola krainy są nawożone krwią, a zamiast śmiechu słychać zawodzenie pełne żalu i tęsknoty. Wydaje się, że nie ma osoby, która stanęłaby na drodze okrutnego samozwańczego władcy. Zwłaszcza, że nie działa sam. Rozartha była kiedyś jedną z Magów, którzy czuwali nad Arlanem. Jednak, kiedy odkryto jej pociąg do czarnej magii i tajemne praktyki, została wygnana. Właśnie to sprawiło, że razem z Mhar-Tarhadem terroryzują całą krainę. Co do samych Magów, kiedy jarzmo rządów...