Oczami maluszka. Harmonijka

Seria: Oczami Maluszka
Wydawnictwo: Sierra Madre
niemowlak, kontrastowe
Dominika

Czwarty tom serii „Oczami Maluszka”. Książeczka dla niemowląt do 12 miesiąca życia. Zawiera ona czarno-białe ilustracje z czerwonymi elementami, bowiem po czerni i bieli to właśnie czerwony jest kolejnym kolorem, który rozróżniają niemowlęta. Kontrastowe ilustracje obrazują przedmioty codziennego użytku bliskie dziecku, z podziałem na tematykę dnia (białe tło) i nocy (czarne tło); Książeczka...

Książeczka ma formę harmonijki – pozwala to na rozłożenie jej w łóżeczku lub na kocyku Twojego dziecka, dzięki czemu pozwolisz mu dłużej obserwować ilustracje w jego naturalnym, bezpiecznym środowisku;
Dzięki prostym i kontrastowym ilustracjom a także rozkładanej formie, książeczka pomaga dbać o rozwój psychologiczny i fizyczny dziecka już od urodzenia.

źródło opisu: http://sierramadre.pl

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Ania | 2016-03-01
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 01 marca 2016

Książeczka kontrastowa, którą moja córka jest zainteresowana niemal od pierwszych dni życia, w prosty i czytelny sposób przedstawia przedmioty z otoczenia maluszka. Wyraziste obrazki przyciągają i stymulują wzrok, umożliwiając ćwiczenie skupienia i spostrzegawczości. Są też pretekstem do tworzenia opowieści i powtarzania nazw przedmiotów. Trzeba pamiętać żeby nie przesadzić i przy każdej okazji nie pokazywać dziecku książeczki, bo można mu dostarczyć nadmiernej ilości bodźców.
Twarda i wytrzymała tektura złożona w harmonijkę sprawdzi się u starszych niemowlaków. U mojej córeczki harmonijka sprawia kłopoty. Jest sztywna i trudno ją zgiąć, żeby nie pokazywać kilku obrazków jednocześnie. Od kilku tygodni córka chwyta ją i przyciąga do siebie, a książeczka się rozkłada i "atakuje".

nieperfekcyjnie | 2015-10-27
Przeczytana: 27 października 2015

Jeszcze nie tak dawno temu maleńkim dzieciom kupowano różnokolorowe zabawki oraz maskotki, a także książeczki przepełnione kolorami. Nie wszyscy mieli pojęcie o tym, iż maluchy nie widzą barw tak jak dorośli. Obraz, jaki widzi noworodek, jest nieostry, wszystko zlewa się ze sobą, a dziecko nie potrafi odróżniać kolorów. Dopiero później wzrok zaczyna przystosowywać się do bardziej wyrazistego widzenia, co następuje jednak stopniowo, a nie z dnia na dzień. Naprzeciw oczekiwaniom wyszło wydawnictwo Sierra Madre, tworząc wspaniałe i proste książeczki wspomagające prawidłowy rozwój oraz zdolność kojarzenia u niemowląt do 12 miesiąca życia.

Jako typowy mol książkowy, kompletuję biblioteczkę swojemu jeszcze nienarodzonemu synkowi. Nie wyobrażam sobie życia bez literatury i mam nadzieję, że uda mi się zarazić Jasia miłością do książek. Już teraz czytam mu różnorodne bajki, szczególnie, że moje dziecko znajduje się już na etapie...

Hebe | 2018-04-04
martar | 2015-08-04