The Time Treveler’s wife

2003-09-01
2003-09-01
9781931561464
choroba romans realia fantasty

Dość płytka, nawet jak na romans. Różnica wieku może być interpretowana stopniem oddalenia się kochanków od siebie nawzajem, ale poza tym nie wnosi do mojego życia nic szczególnego, nie wywołała też emocji. Motyw żony podróżnika w czasie, River Song, był w Doktorze Who o wiele lepiej przedstawiony.

Magiczna ;)

Magiczna ;)

2020
1956

Książka "Miłość ponad czasem" Audrey Niffenegger zabiera nas do niekonwencjonalnej historii miłości z wątkiem zaburzenia genetycznego, którego konsekwencją jest przenoszenie się w czasie.
Poznajemy Clare i Henry'ego, którzy poznali się pierwszy raz na polanie, kiedy ona miała sześć lat, a on trzydzieści sześć. Dziwne, jednak to on przenosi się w czasie i przez czternaście lat odwiedza swoją przyszłą żonę, kształtując ją, spędzając z nią czas, ucząc języka francuskiego. Kiedy Clare osiąga pełnoletność Henry znika na dwa lata, a dziewczyna przez ten czas ma korzystać z życia. Pewnego dnia udaje się do biblioteki, gdzie spotyka młodego Henry'ego, który jest bibliotekarzem i jej nie poznaje.
Od pierwszych stron polubiłam bohaterów i z przyjemnością przeczytałam wersję napisaną drukiem.
Jakieś dziesięć lat temu obejrzałam film "Zaklęci w czasie", który został oparty na tej właśnie książce. Podobno zekranizowano nawet sześcioodcinkowy serial.
To ciekawa książka do jakiej warto wracać.
Bohaterowie oryginalni. Fabuła nietypowa. Zdarzenia nie pędzą na łeb, na szyję.
Jedna z moich ulubionych, która zostanie ze mną na dłużej.

#wyzwanieabecadloz piecaspadlo. "Zaklęci w czasie" ("Żona podróżnika w czasie") Niffenegger Audrey.
Ta książka prawdopodobnie miała pecha wpadając w moje ręce w tym samym czasie kiedy słuchałam "Pierwszych piętnaście żywotów Harry'ego Augusta". Temat podobny - przenosiny w czasie - ale jakże inaczej potraktowany! Tam mocna książka poruszająca wiele wątków egzystencjalnych, tu obyczajówka, z mocnym akcentem na romans wykorzystująca jako główny element 'znikanie' jednego z bohaterów i wynikające z tego implikacje. I w kontekście obyczajówki czy romansu to jest ciekawy koncept, ale w porównaniu z "Piętnastoma żywotami..." wypada niestety mocno przeciętnie, żeby nie powiedzieć słabo.

Miła lektura o miłości. Podróże w czasie opisane w nawet racjonalny sposób, dużo przeskoków ale całość się spina w całość.

Bardzo ciekawa książka. Autorka fajnie pokazuje etap przenoszenia się w czasie. Bohater zostaje bez ubrań, nagi. Fajnie się to czyta. Warto do niej sięgnąć

Książka przy której można uronić kilka łez na koniec. Polecam

Książka przy której można uronić kilka łez na koniec. Polecam

Bardzo ciekawa historia, która do wątku romantycznego wprowadza coś nieoczywistego. Duży plus za przeplatanie humoru w wątkach.

wzruszająca, historia inna niż wszystkie

wzruszająca, historia inna niż wszystkie

Wzruszająca i niezwykle ciekawa fabuła. Miejscami jednak nudna i przydługawa.

Wzruszająca i niezwykle ciekawa fabuła. Miejscami jednak nudna i przydługawa.

• 100 książek BBC
  • 100 tytułów BBC