Aneta

Młody, ambitny, niezwykle przystojny nowojorczyk o imieniu Oliver posiada wszystko, co mogłoby go uczynić szczęśliwym i spełnionym - świetne mieszkanie, dobrze płatną pracę oraz piękną dziewczynę, której zamierza się oświadczyć. Pewnego dnia, pod wpływem niezwykłej książki, porzuca dotychczasowe życie, aby, pośród gajów oliwnych, zapachu lawendy, lazuru francuskiego wybrzeża oraz w słonecznej Italii i majestatycznym Monako odnaleźć sens życia.

źródło opisu: 9788379002290

źródło okładki: 9788379002290

Wioleta Sadowska | 2015-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2015

"(...) garstka czasu, szczypta chęci i poświęcenia... A stworzysz przepis na życie "od kuchni"-".

Dlaczego ciągle narzekamy na współczesnych, młodych ludzi, którzy niczego nie czytają, niczym się nie interesują i ogólnie są straconym pokoleniem, kupionym przez facebooka i różnego rodzaju elektroniczne gadżety? Dlaczego nie mówimy o tych młodych ludziach, którzy idąc pod prąd, pisząc i czytając, czyli po prostu tworząc, dają świadectwo temu, że wcale nie jest tak źle? To właśnie o takich ludziach winniśmy mówić i dyskutować, dlatego też chciałabym Wam przedstawić Klaudię Kopiasz - siedemnastolatkę, która pomimo młodego wieku wydała już książkę. Debiut ten nie jest arcydziełem literatury, a jednak daje nadzieję. Nadzieję na to, że autorka w przyszłości rozwinie skrzydła i zacznie zachwycać swoim piórem rzesze czytelników.

Urodzona w 1998 r. Klaudia Kopiasz to młoda pisarka i podróżniczka. Trudno uwierzyć, że swoją przygodę z literaturą rozpoczęła już w wieku 11 lat. Jej...

W głąb lawendowych uliczek, do uroczych zakątków położonych w południowej części Europy, do miejsc, gdzie z pewnością chciałabym spędzić wakacje i nasycić się ich pięknem zabrała mnie Klaudia Kopiasz. Jej powieść urzekła mnie swoją treścią, jak również idealnym połączeniem romansu, książki poszerzającej wiedzę o świecie i takiej po prostu o życiu oraz tym, co w nim najważniejsze. Jeśli myślicie, że ta lektura to tylko romans z malowniczymi krajobrazami w tle jesteście w błędzie. To coś więcej niż się spodziewałam rozpoczynając lekturę. Ta powieść to historia młodego człowieka, pędzącego w biegu po sukces, który nagle diametralnie zmienia swoje życie pod wpływem czytanej książki. Książki, która zrywa mu z oczu zasłonę i sprawia, że zaczyna widzieć głębiej i więcej, zaczyna widzieć realniej a nie tylko przez różowe okulary.

Oliver Blake mieszka i pracuje w Nowym Jorku. Ma intratną posadę w gazecie, przed sobą obiecujące perspektywy życiowe i piękną narzeczoną. Modelkę z którą...

W podobny sposób, w jaki rozpoczęto prolog, chcę napisać swoją recenzję:

"Ze smakiem apetycznego sera Reblochon i winogron w ustach" odbyłam niesamowitą literacką podróż po pięknej, południowej Francji; świecie ezoteryki i kulinariów. W tę jakże smaczną i pachnącą podróż zabrała mnie Klaudia Kopiasz - autorka książki, z którą spędziłam niezapomniane wieczory.

"W głąb lawendowych uliczek" to refleksyjna opowieść łącząca cechy wielu gatunków - romansu, powieści podróżniczej i kulinarnej oraz takiej o życiu i tym, co jest w nim najważniejsze. To książka, dzięki której odkrywamy na nowo sens życia, dowiadujemy się, że prawdziwa miłość jest tą, która zasłania oczy, a otwiera nasze serca.

Oliver Blake to młody nowojorczyk, który w pewnym czasie przestaje odnajdywać się w świecie, w jakim dotychczas żył. Jednego dnia wybiera się do księgarni prowadzonej przez pewnego Włocha - prawdziwego miłośnika książek, wytrawnego znawcy życia i południa Europy. Nowo poznany mężczyzna oferuje mu w...

Europka | 2014-09-21
Przeczytana: 21 września 2014

Urok lawendowych uliczek

Francja. Włochy. Monako.
Zapachy. Smaki. Obrazy.
Miłość. Przyjaźń. Sens życia.

"W głąb lawendowych uliczek" to najbardziej smakowita i ezoteryczna powieść, jaką udało mi się do tej pory przeczytać. Znajdziemy w niej wszystko - urocze uliczki, wyborne potrawy, zapierające dech widoki. I przeświadczenie, że na prawdziwą miłość nigdy nie jest za późno, tylko musimy zadać sobie trud, aby ją odszukać. Gorąco polecam.

Monika | 2014-10-01
Przeczytana: 30 września 2014

Przyjemna książka pełna pięknych widoków, smaków, zapachów i pysznego jedzenia :)
Aż chciało się tam być... podziwiać te wszystkie cudne krajobrazy i kosztować wspaniałości tamtejszej kuchni :)
Polecam lekturę :)

Aneta | 2014-07-29

Po przeczytaniu powieści Klaudii Kopiasz „W głąb lawendowych uliczek”, pozostał mi w ustach smak potraw kuchni śródziemnomorskiej, w nozdrzach zapach lawendy, w oczach słońce południa Europy. I przekonanie, że miłość jest najpiękniejszym smakiem, obrazem i zapachem, jakich możemy doświadczyć w życiu. Polecam.

lubięczytać | 2014-08-17

„Ze smakiem apetycznego połączenia sera Reblochon i winogron w ustach, czekałam, aż powoli wyłoni się przede mną Lazurowe Wybrzeże”.

Z twórczością Klaudii Kopiasz zetknęłam się już na portalu Cytaty.info. Tam właśnie, pośród myśli i wierszy, znalazłam jej teksty o podróżach, które, mimo swojej małej objętości, potrafiły rozbudzić zmysły. Z czasem znalazłam prolog, który – jak się okazało – był prologiem jej debiutanckiej powieści. Wtedy zrozumiałam, że MUSZĘ po nią sięgnąć.

„W głąb lawendowych uliczek” to przepiękna pozycja traktująca o miłości, chęci odnalezienia sensu życia oraz przyjaźni. Pokazuje, że lansowany model współczesnej pustoty nie ma żadnego znaczenia w obliczu prawdziwego życia. Oraz że zaledwie jeden moment, jedna osoba, jedna rzecz potrafią nadać naszej rzeczywistości właściwy tor.
Oliver Blake, główny bohater powieści, jest młodym nowojorczykiem. Ma dobrą pracę, mieszkanie w bogatej dzielnicy oraz piękną dziewczynę, z którą chce się pobrać. Jednego dnia, pod...

joasia125 | 2014-08-20

Po przeczytaniu nie mogłam pozbyć się zdziwienia.
To jednak nie jest typowy romans?
"W głąb lawendowych uliczek" zaoferowało znacznie więcej - piękne, zmysłowe opisy, ciekawych bohaterów, interesujące miejsca podóży. Dzięki tej lekturze poznałam lepiej południową Francję, ba! nawet spróbowałam miejskich smaków i poczułam cudowne wonie. Książka porwała mnie w cudowną podróż, z której nie potrafiłam się wyrwać - była tak ciekawa, zawrotna i tajemnicza! A na koniec przywróciła we mnie wiarę w prawdziwą miłość. Fajna, lekka ksiązka na wakacje. Polecam.

ania888 | 2014-08-22

Klaudia Kopiasz to młoda polska autorka i podróżniczka. Posługuje się trzema językami obcymi. Zadebiutowała powieścią "W głąb lawendowych uliczek".

Już sama obecność cytatu z książki Frances Mayes zachęciła mnie, abym przeczytała natychmiast tę książkę. Czułam, że trafi w mój gust, ponieważ jako miłośniczka podróży kocham czytać o pięknie krajobrazu. Uwielbiam powieści, które potrafią zabrać nas tam, gdzie my sami czasem nie możemy być.

Taką powieścią jest "W głąb lawendowych uliczek". Aby to wam udowodnić, przytoczę słowa autorki: "Zatrzymał się na moment, by zerwać z drzewa pomarańczę. Owoc o kuszącej strukturze z powoli snującym się na podniebieniu sokiem okazał się dla Olivera niesamowitą rozkoszą. Mężczyzna, przez dłuższy czas, gdy mijał cytrusowe pola, rozpamiętywał ten niesamowity, słodkawy smak oraz intensywny zapach skórki, głaskanej przez promyki słońca".
Wspaniałe opisy, w których doszukamy się wszystkiego, to nie jedyna rzecz, za którą warto pochwalić autorkę. W...

Michał W | 2014-09-22

W głąb lawendowych uliczek
Klaudia Kopiasz
Ocena: 8/10 (rewelacyjna)

Nie zastanawialiście się przypadkiem, czy nie brakuje wam czegoś w życiu? Czy, odnosząc sukcesy w sferze biznesowej, zdobywając szczeble awansów, będąc w pozornie udanym związku, nie czuliście tej znanej pustki w sercu, tego, że jesteście wyczerpani emocjonalnie?

Mnie coś takiego kiedyś spotkało. Potrzebowałem czasu, by to zauważyć, ponieważ wydawało mi się, że wszystko jest ok, że życie wygląda tak jak powinno. Byłem pracoholikiem, który nie dopuszczał do siebie myśli o przegranej, dlatego wiedziałem, że, aby utrzymać się na swojej pozycji, musiałem ciągle pracować i tworzyć nowe pomysły.

A potem pojawiła się miłość i wszystko stało się oczywiste...

"W głąb lawendowych uliczek" jest powieścią bardzo mi bliską. Jest historią mężczyzny, który tak jak ja potrzebował nowego zwrotu w życiu - potrzebował wyzwolić się od pracy i dziewczyny, z którą nic go łączyło. Do nagłej zmiany polegającej na przewartościowaniu...