Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej

Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza MZ
konstytucja, prawo
biznes, finanse

Inne wydania

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z wprowadzeniem i komentarzem. Stan prawny 01.01.2010 r.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Weronika | 2011-11-04
Przeczytana: maj 2011

Zapierająca dech w piersiach i trzymająca w napięciu do ostatniej strony.

Petrus | 2013-05-02
Przeczytana: 01 maja 2013

Zapierająca dech w piersiach opowieść o wierności i zdradzie. O czystości i zepsuciu. O pięknie i plugastwie.

Wyraziści bohaterowie, wartka akcja, bogate opisy sprawiają, że lektura staje się przyjemnością, a błądzenie za myślami autora jest jeszcze przyjemniejsze niż miało to miejsce w "Konstytucji 3 Maja".

Polecam i Pozdrawiam (Majówka 2013)!

Antagonista Esklaważu | 2015-03-29

W trakcie lektury konstytucji RP uderzyła mnie obłuda, której esencją jest ten dokument. Mimo licznych sprzeczności dla rozumnego czytelnika jasne jest, że sposób konstrukcji konstytucji jest dokładnie przemyślany. Wielokrotne powtarzanie tych samych rzeczy, nadmierny formalizm tj. ogólna nieprzystępność ma na celu odsianie większości obywateli, którzy mogliby chcieć ją przeczytać. Wiadomo - by pokonać swego wroga, trzeba go najpierw poznać, a tu dla większości wróg będzie niepojęty. Ci, których zadowalają hasła w stylu wolność, równość ( w biedzie) i braterstwo, gdy przejrzą ten dokument pobieżnie będą usatysfakcjonowani, ponieważ jest ich pełno. Szkoda tylko, że zawsze znajduje się artykuł już mniej jasny, ale na dobrą sprawę gwałcący ową wolność i równość... Przykre jest też to, że niby czyta to w całości od groma licealistów i studentów, ale jakoś mało kto dostrzega w tym dokumencie jego istotę.

Adam | 2012-02-14
Na półkach: Mam na półce, Przeczytane
Przeczytana: maj 1997

Od fabuły bardziej interesująca jest jej geneza powstania. :) A treść, cóż... jak na konstytucję lat 90-tych XX wieku jest w miarę zgrabnym poszukiwaniem wyjścia ze sprzeczności ;)

książek: 1992
kryptonite | 2012-01-03
Przeczytana: 2010 rok

Obowiązkowa lektura na maturę z WOSu.

hquinzell | 2015-02-09

Cieniutka książeczka pełna akcji i dramatu (tego głównie), pełna zasadzek i pułapek na biednych studentów prawa lecz nie tylko. Bohaterowie opisani dość szorstko jednak warto chociaż raz w życiu do niej zajrzeć! Moim zdaniem przedstawia dość utopijną wizję państwa.

Krzysztof1993 | 2015-08-10

Polska konstytucja to zbiór reguł, które często są naginane lub łamane w niższej instancji ustawodawczej. Polska konstytucja to często także zbiór pustych banałów, kompletnie nierealizowanych przez żadne dotychczasowe rządy. Dla przykładu, art. 23, który stanowi, że „podstawą ustroju rolnego państwa jest gospodarstwo rodzinne”. Artykuł ten brzmi dość groteskowo w sytuacji, kiedy właśnie gospodarstwom rodzinnym nadal zabrania się sprzedawania produktów wprost z gospodarstwa, stawiając równocześnie w uprzywilejowanej pozycji większe przedsiębiorstwa. Kolejny przykład, art. 53 punkt 3, który stanowi, iż „ Rodzice mają prawo do zapewnienia dzieciom wychowania i nauczania moralnego i religijnego zgodnie ze swoimi przekonaniami”. Jest to kuriozalne w sytuacji, kiedy do polskich szkół stopniowo od najmłodszych lat wprowadza się nauczanie przedmiotów o seksie, wbrew rodzicom. Podobnych sprzeczności i przykładów obchodzenia konstytucji jest sporo. Toteż zadaniem naszego pokolenia jest...

Naila | 2013-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2013

Bardzo wyidealizowana wizja państwa.

CompleteUnknown | 2011-10-27
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: październik 2011
maszynistaGrot | 2015-11-06

Nie mam większych zastrzeżeń. No może poza tym że jest zbyt wybitna jak na naszą klasę polityczną. Przez brak jasnego uregulowania kto ma być reprezentantem Polski w polityce zagranicznej pojawiają się 'walki' o krzesło między Kaczyńskim a Tuskiem.

Ta kwestia w sumie jest uregulowana. Konstytucja nakazuje WSPÓŁDZIAŁANIE organów władzy. Niestety politycy do tego nie dorośli i zamiast współpracy w imię dobra Ojczyzny ważniejszy jest partykularny interes partyjny...