Płomienie wiosny

Okładka książki Płomienie wiosny Iwona Gołębiowska
Okładka książki Płomienie wiosny
Iwona Gołębiowska Wydawnictwo: Armagraf Cykl: Żywioły Wielkiej Bogini (tom 1) fantasy, science fiction
Żywioły Wielkiej Bogini (tom 1)
Armagraf
2013-01-01
2013-01-01
fantasy powieść przygoda starożytność psychologia miłość uczucia żywioły wielkiej bogini

Lubicie starożytność? No i dobrze! To jest książka dla Was. Lubicie fantasy? Nie bardzo? Nie szkodzi - to też jest książka dla Was. Bo tak się składa, że główna akcja rozgrywa się nie w wyimaginowanym świecie, a w ludzkich umysłach. Fantastyka jest tu tylko nieszczególnie mocno zaakcentowanym tłem.
Akcja zręcznie osadzona jest w historii Imperium Romanum, aczkolwiek jako podręcznika historii bym jej nie polecał. Jeśli ktoś uwielbia baśnie, z gatunku miecza i magii, też nie znajdzie jej tu za wiele. Zarówno historia, jak i fantastyka, są tu jedynie przyprawami i dozowane są bardzo oszczędnie.
Akcja, początkowo powolna, może się wydać nieco nużąca, ale już za rogiem czeka przełom, który sprawi, że czytelnik zostanie przez nią dosłownie pochłonięty.
Jest tu kilka drobnych zgrzytów - na tyle drobnych, że nie przeszkadzają w lekturze, ale że ze mnie czytelnik wymagający, wystawiam ocenę zaledwie dobrą. Wolę dać sześć pewnych gwiazdek, niż osiem z wątpliwościami. Jednak te sześć gwiazdek mogę przyspawać do strony - tak bardzo jestem ich pewien.

Akcja zręcznie osadzona jest w historii Imperium Romanum, aczkolwiek jako...

Książka jest napisana w bardzo dobrym stylu, akcja początkowo może wydawać się prosta i nieskomplikowana, ale w rzeczywistości jest bardzo urozmaicona i autorka potrafi zaskoczyć. Polecam, szczególnie miłośnikom fantasy i czasów starożytnych.

Dodaj cytat z książki Płomienie wiosny