W pustyni i w puszczy

Okładka książki W pustyni i w puszczy Henryk Sienkiewicz
Okładka książki W pustyni i w puszczy
Henryk Sienkiewicz Wydawnictwo: Res Polona Ekranizacje: W pustyni i w puszczy (2001) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Res Polona
1990-01-01
1990-01-01
Ekranizacje:
W pustyni i w puszczy (2001)

Okładka książki Quo Vadis na motywach powieści Henryka Sienkiewicza #1 Marito Ai, Henryk Sienkiewicz
Quo Vadis na m... Marito Ai, Henryk S...
Okładka książki Quo Vadis na motywach powieści Henryka Sienkiewicza #2 Marito Ai, Henryk Sienkiewicz
Quo Vadis na m... Marito Ai, Henryk S...
Okładka książki Quo Vadis na motywach powieści Henryka Sienkiewicza #3 Marito Ai, Henryk Sienkiewicz

Jak dla mnie za dużo opisów przyrody

Jak dla mnie za dużo opisów przyrody

Ekem... nie chcę się wyrażać w złych słowach (CHOCIAŻ SIĘ NIE DA) spróbuję... kulturalniej. NIESTETY 🤣 znam człowieka który LUBI tę książkę. A w mojej ocenie NIC kompletnie NIC w tej książce dobrze nie wyszło. Już się więcej nie wypowiadam, bo nie mam słów do tej książki.

Ogolnie to 1 połowa to męka i nuda i wgl słuchałem na niej audiobooka ale 2 połowa to wgl super i się wkręciłem na maksa no i czytałem se to, ale te opisy przyrody na jakieś 1000 stron to lekka przesada więc polecam czasami minąć połowo-stronny opis dwóch drzew ;) więc mogła by mieć o pewnie 50 stron mniej jakby usunąć wszystkie zbędności, zakończenie (według mnie) też spoko. Podsumowując raczej polecam!

Koszmar z dzieciństwa. Juz nie na czasie.

Koszmar z dzieciństwa. Juz nie na czasie.

w pustyni i w dupie nel jest pickme a stas to jakis sugardady dla niej co to wogule jest tu jakis murzyn za nimi lata tu kali jest a on to niech sie w lwb puknie do dupy tyle powiem

Kochałam tę książkę jako dziecko i mam do niej ogromny sentyment. Być może wrócę do niej kiedyś już jako dorosła i być może wtedy moja ocena się zmieni, ale na razie mam w pamięci cudowną, zabawną i wzruszającą opowieść.

Troche juz ramota raczej nie polecam

Troche juz ramota raczej nie polecam

Nie ma tej Wielkości co w "Quo vadis", ale tym raczej nie próbował być, tym czym jest, czyli przygodową i barwną historią jest udaną, dobrą, może nawet bardzo. Kiedyś dawno temu mała Nel mnie wkurzała i miałem nadzieję, że ta febra w końcu z nią skończy i Staś będzie mógł z Kalim, Kingiem i Sambą przemierzać bezdroża Afryki i przeżywać w spokoju przygody bez tego wkurzającego ciężaru. Teraz nawet potrafiłem się rozczulić i zauroczyć tą bohaterką. Co dalej? na pewno coś jeszcze, ale jestem za głupi nawet na to żeby spróbować bardziej pochylić się nad niby taką zwyczajną przygodówką.

Ja tam się zaczytywałem -swego czasu oczywiście. Oceniam z tamtej perspektywy. :)

Klasyka. Czytałem książkę. Oglądałem film z Rossati. Byłem nawet w teatrze na przedstawieniu. Moja ulubiona postać to oczywiście Afroamerykanin Kali. A ze świata fauny pies Saba.

• Lektury
  • Lektury szkolne