Ostatni spektakl

Wydawnictwo: Muza

Trzymająca w napięciu powieść kryminalna. Śledczy z byłego RFN wraz z policjantką wychowaną w Berlinie Wschodnim szukają sprawcy brutalnego morderstwa, odpowiedzi na pytania, jak zmienia się spojrzenie na winę w zależności od wschodniego lub zachodniego, historycznego lub współczesnego punktu widzenia. Na północy Niemiec w jednym z nadmorskich domów zostaje zamordowany były członek RAF-u,...

Na północy Niemiec w jednym z nadmorskich domów zostaje zamordowany były członek RAF-u, lewicowej organizacji terrorystycznej działającej w latach podziału w RFN. Sprawą zajmują się z urzędu komisarz lokalnej policji oraz przedstawicielka rządowego biura ds. przestępczości. On - 40-letni samotnik, ona - młoda i ambitna, przedkładająca karierę ponad wszystko: on urodził się w RFN, ona - w NRD.

źródło opisu: matras.pl

Karolinaa3 | 2012-04-13

Jest to pierwsza książka tego rodzaju jaką czytałam. Myślałam, że będzie gorsza, jednak miło mnie zaskoczyła. Łatwo się ja czyta, poza tym jest bardzo zaskakująca. Nie jest nudna, rozdziały są krótkie, co jak dla mnie jest plusem, bo mogę przerwać kiedy chce, a nie lubię przerywać w środku rozdziału. Ciekawi bohaterowie i jeszcze ciekawsza ich przeszłość, trochę informacji o historii Niemiec. Jak dla mnie bardzo fajna. Myślę, że w wolnej chwili przeczytałabym ją jeszcze raz, lecz jak będę nieco starsza. Kto wie może inaczej ją zrozumiem?
Polecam wszystkim :)

Shatterfly | 2012-08-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 18 marca 2012

Jedna z niewielu książek kryminalnych, które przeczytałam. Zachwytu nie było, książka bardziej interesująca dla mnie ze względu na fakt, że toczy się w Niemczech (opisy miejsc) i odwoływała się do przeszłości (stosunki NRD-RFN) niż ze względu na akcję.

Lena | 2016-09-30
Przeczytana: 30 września 2016