Podsumowując uwagi i refleksje odnoszące się do książki, (...) można powiedzieć, że artykuły w niej zawarte w przeważającej mierze wyrażają niepokój autorów i ukazują rozliczne trudności w określaniu funkcji dydaktyki w rzeczywistości szkolnej. Obok nich czytelnik znajdzie też próby rekonstrukcji źródeł nauczania całościowego, jak też nauczycielskie próby (...) ukazujące proces kształcenia w kategoriach teorii relacji między doświadczeniem a wiedzą, akcentujących zjawisko wspólnego społecznego konstruowania wiedzy. Tym samym książka ma zaciekawić zarówno pedagogów-teoretyków, jak praktyków zainteresowanych sprawą określenia funkcji dydaktyki we współczesnej szkole.
frag. recenzji Profesor dr hab. Barbary Wilgockiej-Okoń

źródło opisu: Wydawnictwo Akademickie ŻAK, 2003