Znaki obecności szatana we współczesnym świecie

Okładka książki Znaki obecności szatana we współczesnym świecie Léon Cristiani
Okładka książki Znaki obecności szatana we współczesnym świecie
Léon Cristiani Wydawnictwo: Exter religia
religia
Présence de Satan dans le monde moderne
Exter
1995-05-15
1995-05-15
Jarosław Irzykowski

"Dziś jednak diabeł posługuje się innymi narzędziami niż za czasów św. Piotra Chryzologa, a może i tymi samymi, tyle że w nowej postaci. Wspominaliśmy już o kinie, i to powinno wystarczyć. Nie ma potrzeby rozpisywać się na temat straszliwego upodlenia powieści, ulubionego gatunku literackiego tak wielu naszych bliźnich - powieści, których popularność wydaje się zależeć od wpisanej w nie szpetoty.

Dla prawdziwego chrześcijanina oczywistym jest fakt, iż większość poczytnych współczesnych powieści, nasyconych ponurym i opacznym "realizmem", nader wiele wspólnego ma z satanizmem.

Jak najbardziej zasadne będzie więc przypomnienie proroczych słów, jakie św. Paweł skierował do Tymoteusza, swojego ucznia: "Przyjdzie bowiem chwila, kiedy zdrowej nauki nie będą znosili, ale według własnych pożądań - ponieważ ich uszy świerzbią - będą sobie mnożyli nauczycieli. Będą się odwracali od słuchania prawdy, a obrócą się ku zmyślonym opowiadaniom." (2 Tm 4, 3-4),
Ad fabulas convertentur! Język łaciński określa zmyślone opowiadania i romanse jednym słowem: fabulae - bajki.

Iluż naszych bliźnich sposobu na życie poszukuje wyłącznie w takich powieściach, częstokroć służących jedynie podrażnieniu zmysłów i niezdrowej wyobraźni".

Tak sobie myślę, że ten portal jest pełen satanistów. Czytania powieści się zachciało, bezbożnicy! Ja to już w ogóle mam przechlapane, bo jeszcze słucham złej muzyki i mam dwa koty w domu. No i zadaję za dużo pytań, to nie jest mile widziany kierunek.

Książka ta jest, podobnie jak dzieła Amortha, przeznaczona raczej dla ludzi wierzących, chociaż tytuł mógłby sugerować co innego - miało być przecież przedstawienie dowodów na obecność szatana we współczesnym świecie. Coś chyba nie wyszło, albo po prostu mnie nie przekonują niektóre argumenty. Nie uznałabym jej też za rzetelne źródło informacji o czymkolwiek, a już na pewno nie o opętaniach, demonach i nawet samym szatanie, o którym przecież miała być głównie mowa. W tym temacie to już chyba lepiej przeczytać "Wyznania egzorcysty". Chociaż niektóre tezy z obydwu książek się wzajemnie wykluczają, więc już sama nie wiem.

"Dzisiaj mówi się tylko o podboju, i to nie tylko świata, ale nawet przestrzeni międzygwiezdnych. I wszystko to jest jedynie mędrkowaniem, próżną demonstracją siły, gdyż mamy do czynienia tylko z marnością i rozpaczą.
Liczba ludzi wzrasta w takim tempie, że niepokoi to mężów stanu, a naukowców liczących ilu nas jeszcze zdoła wykarmić ta planeta, przeraża myśl, iż za czterdzieści lat, a może i wcześniej, do zaspokojenia potrzeb samych tylko Chin potrzeba będzie "miliona milionów misek ryżu". [...] Taki jest efekt ubóstwienia człowieka. Choć raczej należałoby tu mówić o jego "uszatanowieniu". Fałsz i sprzeczności, oto pierwsze znaki obecności szatana we współczesnym świecie".

Oj tam, oj tam, zaraz niepokojąco wzrastająca liczba ludności na świecie. Dobrze, że kiedy tworzono tę książkę, nikt jeszcze nie słyszał o programie 500+, pewnie też byłby ogłoszony "szatańskim".

A tak w ogóle to Chiny według tej książki są opętane. Serio, cytuję: "Chiny są opętane. Włada nimi szatan". Ma rozmach, nie da się ukryć.

• Malleus Maleficarum - czary, magia, inkwizycja, demonologia, opętania
  • Nawet kot nie chce tego powąchać 😼
  • Mam w domu :) 📚
  • ✔ 2016
  • Przeczytane ponownie

Dodaj cytat z książki Znaki obecności szatana we współczesnym świecie