Loveless tom 1

Cykl: Loveless (tom 1)
Wydawnictwo: Studio JG
komiksy
Shiroi

Ritsuka Aoyagi trafia do nowej szkoły. Kto mógłby przypuszczać, że ten inteligentny, wyszczekany i nieco cyniczny chłopak doświadczył prawdziwej tragedii? Jego starszy brat, Seimei, został brutalnie zamordowany, a zrozpaczona matka postradała zmysły. Sam Ritsuka stracił wszystkie wspomnienia – pamięta tylko wydarzenia dwóch ostatnich lat. Dlatego obsesyjnie robi zdjęcia osobom, których nie chce zapomnieć… Pewnego dnia na komputerze brata znajduje informację o organizacji zwanej Siedmioma Księżycami, odpowiedzialnej za śmierć Seimeia. Ale brat pozostawił Ritsuce coś więcej. Człowieka, który będzie go ochraniać nawet za cenę własnego życia. Który pokocha Ritsukę jak nikogo na świecie. U boku którego zacznie walczyć…

źródło opisu: Studio JG, 2014

źródło okładki: http://studiojg.pl/

Kuroi | 2014-07-21

Ponieważ ta seria jest dla mnie strasznie nostalgiczna (jedna z pierwszych serii anime, którą oglądałam już "świadomie"), więc u mnie nic tylko same plusy. Piękna kreska, ciekawa i tajemnicza fabuła, która dalej robi się jeszcze bardziej interesująca, a design charakterów postaci świetny (no po za Yuiko, ale tego typu postacie zawsze mnie denerwują). Czekam na kolejne tomy w polskim wydaniu :)

Belcia70 | 2015-06-05
Przeczytana: 04 czerwca 2015

Bardzo lubię czytać yaoi i przeczytałam już takich mang bardzo dużo, jednak ta jak na razie mnie nie zachwyciła, kreska nie za specjalna, bohaterowie tez jacyś tacy strasznie statyczni i anemiczni, nie za bardzo tez rozumiem jak na razie co się wydarzyło w życiu Ritsuki po za śmiercią brata oczywiście i czemu jego matka jest taka okropna dla niego no i ten cały "związek" z "Loveless" (tak chyba się nazywa) też mi nie pasuję, bardzo dużo różnica wieku.. no ale przeczytamy dalej zobaczymy może będzie lepiej :)

Marika | 2018-12-05

Ostatnio kupiłam pierwszy tom mangi i muszę przyznać, że historia zapowiada się bardzo interesująco. Co prawda nie jestem fanką "kocich uszu" oraz "ogonków", lecz relacja łącząca głównego bohatera i jego opiekuna, brzmi bardzo intrygująco. A wszystko okraszone ładną kreską.

no_name | 2016-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2016

Kocie uszy, kochanie kogoś bo tak, bo kazali, ludzie mówiący o sobie w trzeciej osobie i morderstwo. Dziwna sprawa. Lubię. Give me more.

wiedźma | 2014-10-27
Na półkach: Mangi, Przeczytane

O swoich wrażeniach z lektury pierwszego tomu pisze tutaj:

Frydzia | 2015-05-15
Na półkach: Przeczytane, Mangi, 2015, Obce
Przeczytana: 10 kwietnia 2015

Ogólnie za serią nie przepadam. Niby jest tam jakaś fabuła o charakterze fantastycznym (magia, walki, tajemnice itp.), ale ja kilka dni po przeczytaniu pamiętam tylko tę specyficzną (i irytującą mnie) relację między głównymi bohaterami.

Minusy:
- relacja między bohaterami (czy raczej wiek Ritsuki);
- sylwetki postaci jak z yaoi;
- statyczne walki.

Plusy:
- wątek zmiany tożsamości Ritsuki;
- życie szkolne Ritsuki.

Recenzja: blogomangach.wordpress.com/2015/04/15/loveless-t-1/

kasiulak91 | 2019-03-31