Renesans w sztuce włoskiej

Wydawnictwo: h.f. ullmann
historyczna

Włoski renesans to jedna z najwspanialszych epok kultury europejskiej. Autorzy starają się z jednej strony udostępnić podstawową wiedzę na temat renesansu, a z drugiej uwzględnić jego wizualną prezentację. Czytelnik ... zapozna się z rozwojem głównych gatunków artystycznych - architektury, rzeźby, malarstwa, rysunku, i dowie się, dzięki jakim okolicznościom i od jakich artystów pochodziły najbardziej twórcze inspiracje.

JeanGerome | 2016-03-24
gunshots_by_computer | 2015-07-19