Podhale. Trzy epoki

Wydawnictwo: Pascal
978-83-7513-161-1
Tatry, Podhale, góry
historyczna

(red. Maciej Pinkwart) "Podhale. Trzy epoki" Od półtora stulecia Podhale zajmuje szczególne miejsce w sercach i umysłach Polaków. Ta malownicza kraina uważana za kwintesencję polskości, urzeka jednocześnie egzotyczną innością - krajobrazu i obyczajowości. Spojrzenia poprzez obiektywy aparatów fotograficznych - przedwojennych, PRL-owskich i współczesnych - nie pozostawiają wątpliwości: uroki...

(red. Maciej Pinkwart)

"Podhale. Trzy epoki"
Od półtora stulecia Podhale zajmuje szczególne miejsce w sercach i umysłach Polaków. Ta malownicza kraina uważana za kwintesencję polskości, urzeka jednocześnie egzotyczną innością - krajobrazu i obyczajowości. Spojrzenia poprzez obiektywy aparatów fotograficznych - przedwojennych, PRL-owskich i współczesnych - nie pozostawiają wątpliwości: uroki Podhala i zalety jego mieszkańców nie przemijają, przyciągając miliony zachwyconych turystów.

"Podhole. Trzý epóki"
Od półtora stulecio Polocy majom w sercak i głowak Podholy, widzyncý w nim kwintysyncjy polskóści i innóść - tak krajobrazu jak i obycoju. Jak siy tak przýpatrzyć bez obiektywy fotografów z przed wojny, z casów komuny i tyk het teroźniyjsyk tó widnó, ze tó co nolepse na Podholu i w ludziak, co tu siedzom, jest haw cały cos i wse przýciongo moc noródu.

źródło opisu: http://ksiegarnia.pascal.pl/

źródło okładki: http://ksiegarnia.pascal.pl/