Wschodzące słońce

Amber, Mizar
1993-01-01
1993-01-01
Andrzej Leszczyński, Jacek Manicki

I po następnej książce Crichtona.
Ty razem wizja jak można przejąć kontrolę nad państwem bez wojny i chociaż jest to robione w cieniu morderstwa to jednak widać to jaka jest bezwzględność graczy.
Bardzo lubię tego autora wizjonera którego książki były wielokrotnie filmowane. Polecam

I po następnej książce Crichtona.

Film widziałem lata temu. Był dobry, ale książka jest jeszcze lepsza. Dobrze poprowadzona od początku do końca. Było ciekawie, emocjonująco - intryga świetna i tylko pozornie przewidywalna. Sensacyjnie Crtichton był nie gorszy niż w fantastyce.

Klasyczna już powieść sensacyjna, w której wątek kryminalny jest jedynie pretekstem do przedstawienia mentalności japońskiej w biznesie na styku relacji ekonomicznych z USA. Crichton zwraca uwagę na odmienności mentalne i kulturalne Nipponu i cywilizacji zachodniej, właściwie cała fabuła kręci się wokół tego motywu.
Rzetelna robota literacka, Crichton panuje nad materią powieści, żadne wodotryski, niemniej czytelnik nie spotka tu dziur logicznych, rozwiązań deus ex machina, inteligentna, porządna rozrywka literacka spod marki Crichton.

Rzetelna robota literacka, Crichton panuje nad materią...

Wartka akcja, ciekawe postacie, intrygujące zagadki. Czytało się w miarę szybko. Ja miałam wrażenie jakbym oglądała film akcji w zwolnionym tempie. Książka ogólnie dobra, ale bez szału.

Wartka akcja, ciekawa fabuła może nie najnowsza ale czyta się dobrze. Intrygi, manipulacje i zwroty akcji - jak w filmie.

Bardzo sprytnie skonstruowana intryga ciekawie pokazane postacie wartka akcja i niespodziewane zwroty akcji powodują że powieść kończy się zbyt szybko gdyż można się świetnie wczuć w klimat i zasady obowiązujące w tej historii.

Bardzo wciągająca.

Bardzo wciągająca.

Duzo latwiej przyswoic ksiazke, po obejzeniu filmu.

Duzo latwiej przyswoic ksiazke, po obejzeniu filmu.

Oceniam audiobooka, więc oprócz samej książki biorę też pod uwagę interpretację lektora, która mnie czasem po prostu wkurzała odbierając przyjemność z interpretacji dialogów. Historia jest ciekawa, zawiłości współpracy USA i Japonii bardzo ciekawe, ale nic poza tym.

Powieść z lat 80tych i niestety mocno się zestarzała. Supernowoczesna technologia czyli magnetowidy nie wzbudza już emocji podobnie jak wizja opanowania amerykańskiej gospodarki przez Japończyków.

• Michael Crichton
  • Audiobooki