Światło i ciemność. Podróż inicjacyjna – Podróż metafizyczna – Podróż ezoteryczna. Tom 5

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego
najada

SPIS RZECZY Diana Oboleńska, Monika Rzeczycka: Słowo wstępne Część pierwsza: Droga Jerzy Prokopiuk: Drogi ziemskie i niebiańskie - podróże bogów i ludzi Irena Fijałkowska-Janiak: Księga / książka w podróżach ezoterycznych Mariusz Dobkowski: „Szukałam, znalazłam”. Podróż duszy według manichejskiego hymnu Wzlot ku eonom (psb 167, 23–168, 19) z koptyjskiej Księgi Psalmów Anna...

SPIS RZECZY

Diana Oboleńska, Monika Rzeczycka: Słowo wstępne

Część pierwsza: Droga

Jerzy Prokopiuk: Drogi ziemskie i niebiańskie - podróże bogów i ludzi

Irena Fijałkowska-Janiak: Księga / książka w podróżach ezoterycznych

Anna Chudzińska-Parkosadze: Концепция мистического путешествия в трагедии Иоганна Вольфганга Гете Фауст

Magnus Ljunggren: Boris Pasternak and Goethe

Karolina Rutecka: Dziennik afrykański Andrieja Biełego

Наталья Шарапенкова: Путешествие в страну „памяти о памяти” (повесть Котик Летаев Андрея Белого)

Diana Oboleńska: Путь Парсифаля в сценических композициях Василия Кандинского

Przemysław J. Sieradzan: W poszukiwaniach wielkiej syntezy – ezoteryczne i geopolityczne aspekty azjatyckich ekspedycji Nikołaja Roericha

Adam Kamiński: Przeniesienie i jego metafizyczne konsekwencje, a także coś więcej w Kołysance Dorszowego Przylądka Josifa Brodskiego

Boris Popławski, Apołłon Biezobrazow (fragment powieści), przekład i komentarz Moniki Rzeczyckiej

Część druga: Inne ścieżki

Marek Wilczyński: Psychoanaliza ognia. Księga ognia Stefana Grabińskiego

Irina Betko: Три степени свободы: искушение инопланетянки в нефантастической повести Оксаны Забужко

Katarzyna Arciszewska: Gnostyczne tło opowiadania I odjechał rycerz mój… Mariny i Siergieja Diaczenków

źródło opisu: http://labspirit.fil.ug.edu.pl/?id_cat=6&id_art=25&lang=pl

źródło okładki: http://labspirit.fil.ug.edu.pl/?id_cat=6&id_art=25&lang=pl