Prawo bilansowe a prawo podatkowe

Wydawnictwo: Difin
biznes, finanse

Problematyka różnic pomiędzy prawem bilansowym a prawem podatkowym – pytanie, czy są one koniecznością, a w jakim stopniu powodują zbędne obciążenie podatników – odnosi się głównie do sposobu ujęcia aktywów. Wprowadzeniem do rozważań jest syntetyczny zarys wyceny bilansowej ze wskazaniem nadrzędnych zasad rachunkowości, istotnie wpływających na kwestię pomiaru wartości. W kolejnych rozdziałach pracy autorzy omawiają poszczególne kategorie aktywów (środki trwałe i środki trwałe w budowie, wartości niematerialne i prawne, inwestycje, zapasy, należności, krótkoterminowe papiery wartościowe etc.), analizując ich możliwe klasyfikacje, zasady wyceny i różnice w ujęciu według prawa bilansowego i prawa podatkowego. Istotnym wnioskiem są propozycje zmian obowiązujących przepisów.Opracowanie zostało przygotowane przez zespół pracowników naukowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i w Katowicach oraz biegłych rewidentów – członków Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

źródło opisu: Matras

Dagmara | 2016-06-30