Stąd do Tartaru

Seria: Galeria
Wydawnictwo: Muza
Corazón del tártaro
8373193197

Zarza, skromna redaktorka w wydawnictwie historycznym. Żyje spokojnie. Czy naprawdę nie spodziewała się tamtego telefonu? Co zrobi, kiedy o świcie męski głos w słuchawce oznajmi: Odnalazłem cię. Zarza ubiera się pospiesznie i ucieka ze swego mieszkania. Cały czas czuje na plecach oddech prześladowcy. Ktoś lub coś nie daje jej spokoju, budzi uśpione wspomnienia, choć sądziła, że przeszłość odeszła w niepamięć. Dwadzieścia cztery godziny ucieczki bez tchu. Szlak wiedzie przez wiele piekieł: zapadłe miejskie osiedla, półświatek, nędzę i podłość, traumatyczne związki uczuciowe, jakie od dzieciństwa łączą ją z ojcem i bratem... Wszystko to powraca z niszczycielską, nieodpartą siłą, niepokojąco podobne do opracowywanych przez nią mrocznych, średniowiecznych legend.

źródło opisu: •

pidzamowa | 2013-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2013

Książka kupiona w przypadkowym antykwariacie za grosze okazała się warta więcej niż jej cena. Miała zabić czas oczekiwania na pociąg, a wciągnęła bez reszty. Pokazuje, że świat nie jest tylko czarny lub biały, że na oczywiste "zło" można spojrzeć z innej perspektywy. Językowo ani nie zachwyca, ani nie przeszkadza.

nikula | 2012-10-18
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 17 października 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Losy patologicznej rodziny i bohaterki z niej pochodzącej uwikłanej w narkotyki, alkohol, płatny seks i napad na bank... poprzez mistrzowsko poprowadzoną narrację w pierwszej osobie Zarza wydaje nam się ludzka, skrzywdzona chociaż sama często zadawała innym ból. Zupełnie odmienne spojrzenie na tę tematykę. Dla mnie wciągająca -pochłonęłam w jeden wieczór.

Reina Malvada | 2018-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2018