Ekspiacja

Seria: Z zegarkiem
Wydawnictwo: W.A.B.

Tajemniczy zbieg z hospicjum przekazuje młodemu wikaremu z podwarszawskiej parafii informację o dysku CD, zawierającym wiedzę o wszystkich tajemnicach PRL-u i jego spadkobiercach, a także dane mogące zachwiać ościennym imperium. Ksiądz Sulewski początkowo nie wierzy w opowieść mężczyzny, przedstawiającego się jako pamiętacz, kiedy jednak zamordowany zostaje jego proboszcz, a o popełnienie zbrodni oskarżony zostaje on sam, przystępuje do rozgrywki. W niebezpiecznej misji towarzyszyć mu będzie uratowana z rąk satanistów piękna Dominika, zbuntowana, inteligentna i prowokująca. Wartka akcja Ekspiacji, najnowszej powieści mistrza polskiej political fiction rozgrywa się w Polsce, Austrii, Włoszech i Stanach Zjednoczonych, by znaleźć zaskakujący finał w Nowym Jorku 11 września 2001. Co zwycięży niewzruszone zasady moralne czy uczucie? Prawda czy pogrobowcy Imperium Zła? A może o wszystkim zadecyduje ślepy los, jeszcze jeden nadzwyczajny zbieg okoliczności?

Krzysztof Baliński | 2012-05-19
Przeczytana: 19 maja 2012

Książka do szybkiego przeczytania, jest dobrze napisana. Czytanie "Ekspiacji" wciąga, akcja pędzi jak szalona. Mamy tu motyw pościgu, a także niezłą mieszankę teorii spiskowych, począwszy od naszego podwórka, że to jakaś Grupa Trzymająca Władzę trzęsie całą polską polityką i biznesem, po cały świat. Mamy próbę udowodnienia, że 11 września był wybitnie na rękę władzom rosyjskim. Akcja książki toczy się właśnie w pamiętnym 2001 r. Karkołomna próba, zadziwiająca i szokująca, bo raczej Putinowi ani innym lokatorom Kremla terroryści nie są do niczego potrzebni. Będą chcieli zrobić dym, to puszczą wojsko do boju, a mają małe co nieco. Ale widać na naszym podwórku speców od najbardziej absurdalnych teorii spiskowych nie brakuje. Niebezpieczne dla kraju jest to, że nie brakuje ich w ławach poselskich. Lepszy byłby z nich pożytek, gdyby się wzięli za pisanie tego typu literatury, wszak ta nie gryzie, niż robienie zadym oficjalnymi wypowiedziami, te owszem mogą ugryźć i to bardzo.

Ale...

Sławomir | 2014-02-18
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 17 lutego 2014

Troszkę już mnie zmęczył temat bohaterskiego kleru a tu na dodatek z domieszką supermena, który dodatkowo ma o dziwo opory przed molestowaniem młodej dziewczyny. Poza tym książka do przeczytania. Zawiodłem się tylko na zbyt okrojonym i spłaszczonym wątku sensacyjno-politycznym. Reasumując zbyt dużo księdza zbyt mało sensacji.

Magnat | 2016-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2016

Bomba od poczätku do prawie konca.
Napiecie i akcja od samego poczätku. NAreszcie bez ufoköw,mocy nadprzyrodzonych.
Jedynie pod koniec jakby autor dostaje zadyszki. Koniec jest bardzo, bardzo przewidywalny, troche banalny....Ogölnie doba sensacja :))

xendo | 2013-04-05

Przeczytałem, ale już jej nie pamiętam.

Emka | 2014-01-18
Przeczytana: 2010 rok