Klucz francuski

Czarno na Białym
2014-07-14
2014-07-14

Wysłuchałam bez emocji.
Dla ludzi zachwyconych Francją może zawierać coś więcej.
Mnie nużyła.Czekałam na coś odświeżającego i się nie doczekałam.
Takie sobie pogaduchy,które z ulgą skończyłam tym bardziej,że lektorka czyta usypiająco.

Wysłuchałam bez emocji.
Dla ludzi zachwyconych Francją może zawierać coś więcej.
Mnie nużyła.Czekałam na coś odświeżającego i się nie doczekałam.

Bardzo przyjemna, inspirująca podróż! Prywatne, bardzo osobiste i absolutnie subiektywne wizje Francji i Francuzów. Idealne potwierdzenie mojego ulubionego cytatu (nie pamiętam z czego/kogo): "Nieważne co Francja daje, ważne czego nie zabiera".

Interesujące wywiady z ciekawymi postaciami. Pyszna porcja smaczków i ciekawostek, zachęta do zgłębienia wiedzy o Francji.

Ta książka sprawia, że chcesz już teraz, natychmiast kupić bilet do Paryża, usiąść w kawiarence na Montmartre i wcinać croissanty. Dla wszystkich frankofilów pozycja obowiązkowa!

„Klucz francuski“ Joanny Nojszewskiej to zbiór wywiadów z ludźmi kultury powiązanymi z Francją. I właściwie to trochę opowieść o Francji, a trochę opowieści biograficzne. Luźne rozmowy o tym, czemu kochają Francję, co cenią, czy to wino, kino, teatr, modę czy bagietki na śniadanie. To także opowieść o mentalności Francuzów i przede wszystkim o innym świecie. Bo Francja to inny świat, ale też trochę state of mind czyli stan umysłu. O swojej frankofonii opowiadają m.in. znane osoby takie jak Paulina Młynarska, Marek Bieńczyk, Andrzej Seweryn, Andrzej Chyra czy Maciej Zień. Wywiady przeplatane są frywolitkami czyli luźnymi bardzo skojarzeniami z Francją. Dla Frankofilów – koniecznie. Dla nieFrankofilów – jako przyjemne spojrzenie na inną kulturę.

zapraszam na http://babski-magiel.pl/mybookcase/

Lekkie i sympatyczne rozmówki, z których jednak nic nie wynika. Jako wywiady w gazecie by się sprawdziły ale żeby robić z tego książkę?

Zabawne, pouczające, ciekawe. Świetnie dobrani bohaterowie rozmów, chociaż szkoda, że autorka czasem odpuszczała, zamiast podrążyć...

Ciekawi ludzie, ludzie sukcesu opowiadają o Paryżu , przemycają nam uroki tego miasta i przy okazji różne ciekawostki i smaczki z własnego życia, ściśle powiązane z Paryżem. I warto cieszyć się z sukcesów naszych rodaków, którzy odnaleźli się, w tym wymagającym świecie i odnieśli sukces, w różnych dziedzinach życia.Polecam

• Francja
  • 2016

Dodaj cytat z książki Klucz francuski