Błędna tożsamość

2006-11-27
2006-11-27
Anna Rorot
thiller prawniczy

W moim odczuciu książka jest dość dobra, ale czegoś mi w niej zabrakło, mam jakiś niedosyt. Odbieram ją jako pisaną według przepisu na książkę z morderstwem w tle. Trzeba zacząć od zaskoczenia czymś czytelnika – takim zaskoczeniem jest pojawienie się osoby podającej się za bliźniaczkę głównej bohaterki. Potem zagrożenie, śledzenie, próba zabójstw i zabójstwo. Na zakończenie dowiadujemy się kto jest mordercą i znowu – według przepisu na bestseller – trzeba zaskoczyć czytelnika. Zaskoczenie się udaje, owszem, ale wcześniejsze zdarzenia stają się bezsensowne. Książka traci logiczną osnowę. Do tego osoby są zbyt jednowymiarowe – albo złe, albo dobre. W sumie odbieram Błędną Tożsamość jako trochę nieprzekonywującą, ale czyta się lekko i z zaciekawieniem. Dopiero zakończenie trochę mnie nie satysfakcjonuje.

Lisa Scottoline podobnie jak czytająca Milena Lisiecka trzyma niezły poziom. Przyjemność z wysłuchania tej książki w interpretacji wymienionej już lektorki podobna jak w przypadku "Zabójczego uśmiechu". Bez "fajerwerków", na przyzwoitym dobrym poziomie.

średnie czytadło
dobry pomysł ale nie wykorzystany i słabo napisany

średnie czytadło
dobry pomysł ale nie wykorzystany i słabo napisany

• 2015
  • Prawnicze
  • Audiobooki

Dodaj cytat z książki Błędna tożsamość