Lily

2014-04-25
2014-04-25
9788324520343
Patrycja Zarawska

Kojarzycie serie "Rose"? Jeśli wam się podobała pewnie i to przypadnie wam do gustu, bo ma podobny magiczny klimat, choć jeśli jej nie znaczcie, to i tak śmiało sięgnijcie po "Lily". Jeśli jednak macie uraz do "Rose", to mimo wszystko was zachęcam byście dali szanse tej serii, bo mamy tutaj nowe uniwersum i bije one "Rose" na głowę.

Jeśli mam być szczera, to wpadłam w rozpacz kiedy skończyłam ostatni tom, nie mogłam się pogodzić z tym, że to już koniec. Seria całkowicie podbiła moje serce. Naprawdę mega mi się podobała, wciągnęła mnie do reszty i nie mogłam spać spokojnie aż do ostatniej strony. Pokochałam tamten magiczny, tajemniczy, mroczny świat. Seria była niesamowita, pełna tajemnic, magi, ciągle się coś działo, nie było przerwy na chwile wdechu, posiadała dreszczyk emocji i ciekawiła do reszty. Głowna bohaterka na zawsze znalazła swoje miejsce w moim sercu i wiem, że jeszcze na pewno przeczytam tą serie jeszcze raz. Zasługuje na najwyższe noty, nie ma dyskusji!

Jeśli mam być szczera, to wpadłam w...

Przeczytałam ją w cztery dni i dawno tak dobrej nie czytałam :)

Przeczytałam ją w cztery dni i dawno tak dobrej nie czytałam :)

Piękna! Świetnie wykreowany ten magiczny świat, super bohaterowie, dużo magii. Momentami klimat z dreszczykiem.

,,Lily'' to pierwsza część serii, która jest w pewnym sensie kontynuacją serii o Rose. Kilkadziesiąt lat po wydarzeniach z ,,Rose i srebrnej zjawy'' Lily Powers znosi trudy bycia ignorowaną przez całą rodzinę. Całe życie spędziła w domu na wyspie, gdzie zesłano Powersów jeszcze przed jej narodzinami. Matka skupia się wyłącznie na obdarzonej magiczną mocą starszej córce, jednak gdy Lily również odkrywa w sobie magię, odkrywa również plany swojej rodzicielki - Georgie ma być elementem spisku przeciwko królowej. Lily musi zabrać swoją siostrę i uciekać z dala od matki, by ta ich nie dopadła.

Seria ma moim zdaniem kompletnie inny klimat, choć równie ciekawy co w ,,Rose''. W tych czasach magia jest zakazana i nie widać jej już na londyńskich ulicach. Pewne rzeczy są podobne, a pewne to jedynie kontrast. I chociaż uważam, że ,,Lily'' ma tego czaru mniej niż jej poprzedniczka, to mimo wszystko urzeka i wciąga w tę nową przygodę, pełną wyzwań i niebezpieczeństw. Polecam!

Książka rozpoczynająca serię "Lily" jest tak naprawdę swojego rodzaju kontynuacją serii "Rose", lecz akcja dzieje się dużo lat później.
Bardzo ciekawa i wciągająca fabuła, która cały czas trzyma w napięciu.

Bardzo ciekawa i wciągająca fabuła, która cały czas trzyma w napięciu.

W świecie, w którym magia jest zakazana, ok. dziesięcioletnia Lily Powers wychowuje się na wyspie i nikomu na niej nie zależy. Jej matka - Nerissa - od małego w tajemnicy uczy starszą siostrę dziewczynki - Georginę - używać swoich magicznych zdolności. Za to młodszej zdaje się zupełnie nie zauważać. W pewnym momencie Lily przypadkiem ożywia pieska z obrazu - Henriettę. Z jej pomocą odkrywa, że jej matka zamierza wykorzystać Georgie w spisku, mającym na celu pozbycie się królowej Sophii i przywrócenie magom należnej im pozycji. Dziewczynka postanawia ratować siostrę i uciec z nią jak najszybciej. Pytanie tylko dokąd ? Uważam, że książka jest fajna. Wydarzenia dzieją się ok. 2 połowy XIX w. , skąd możemy wywnioskować, że seria ,, Rose '' miała miejsce
w I połowie, zważając na fakt, że akcja ,, Lily '' toczy się 50 lat później. Myślę, że spodoba się wszystkim fanom przygód Rose. Polecam i zapraszam do śledzenia mojego bloga https://zaczytanamary.blogspot.com/ oraz https://www.facebook.com/zaczytanamary/

Wspaniała książka. Warto.

Wspaniała książka. Warto.

Przeczytałam w jeden dzień.

Przeczytałam w jeden dzień.

Książka jest super !

Książka jest super !

Przeczytałam tylko pierwszą część, ale zapowiada się ciekawie.

Przeczytałam tylko pierwszą część, ale zapowiada się ciekawie.

• Holly Webb
  • 2017