PzPR. Retrospektywny portret własny

7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historyczna

Książka Krzysztofa Dąbka jest interesującym opisem pozaideologicznych, nieformalnych mechanizmów władzy oraz działań ujawniających mentalność funkcjonariuszy aparatu PzPR. To, co dotychczas było przedmiotem dziennikarskich wywiadów rzek, w niniejsze...

Superchick | 2014-01-29

Sięgnęłam po tą książkę tylko dlatego, że była literaturą na egzamin, ale nie okazała się nuda, teoretyzująca i politycznie poprawna jak większość podręczników naukowych. Książka ukazuje układy nieformalne w Polsce czasów PRL, dowiemy się wiele ciekawostek. Dużym plusem są cytaty z wywiadów z członkami nomenklatury przeplatające się z ustaleniami i przemyśleniami autora.

Albert | 2016-07-04
Kornelia | 2015-12-22