Forsaken ( #1 )

Forsaken
0330519476
angielski
Cimoreli

Seventeen-year-old Riley, the only daughter of legendary Demon Trapper, Paul Blackthorne, has always dreamed of following in her father's footsteps. The good news is, with human society seriously disrupted by economic upheaval and Lucifer increasing the number of demons in all major cities, Atlanta’s local Trappers’ Guild needs all the help they can get—even from a girl. When she’s not keeping up with her homework or trying to manage her growing crush on fellow apprentice, Simon, Riley’s out saving distressed citizens from foul-mouthed little devils – Grade One Hellspawn only, of course, per the strict rules of the Guild. Life’s about as normal as can be for the average demon-trapping teen.

But then a Grade Five Geo-Fiend crashes Riley’s routine assignment at a library, jeopardizing her life and her chosen livelihood. And, as if that wasn’t bad enough, sudden tragedy strikes the Trappers’ Guild, spinning Riley down a more dangerous path than she ever could have imagined. As her whole world crashes down around her, who can Riley trust with her heart—and her life?

źródło opisu: http://www.goodreads.com/book/show/8534899-forsaken

źródło okładki: http://www.goodreads.com/book/show/8534899-forsaken

kasandra_85 | 2012-03-02
Przeczytana: marzec 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Cornelie | 2012-02-29

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Do książki, którą mam zamiar wam przedstawić, podchodziłam z dość dużym optymizmem, nawet jak na mnie. Od dawna chciałam przeczytać coś paranormalnego, ale bez wampirów i wilkołaków rolach głównych. I trafiłam na „Córkę Łowcy Demonów”. Czy się zawiodłam?

Siedemnastoletnia Riley mieszka z ojcem, Paulem, gdyż matka zmarła kilka lat wcześniej. Uczęszcza do szkoły, ma jednego przyjaciela, Petera, a w czasie wolnym uczy się w Gildzie Łowców, by w przyszłości łapać demony. Podobno jabłko nie pada daleko od jabłoni, o czym przekonuje się Paul, który nie chciał, by córka poszła w jego ślady. Łapanie demonów równa się niebezpieczeństwu, a wszystko, czego chce dla Riley to bezpieczny dom i bezpieczna przyszłość.

Dziewczyna jednak jest niesamowicie uparta i zamierza doprowadzić swoje zamiary do końca. Poznajemy ją w czasie łapania swojego pierwszego demona. Cała akcja okazuje się trudniejsza, niż z początku oceniała, a demon, którego miała schwytać, zdaje się mieć pomoc. Riley wychodzi ze...

AfterLucy | 2013-12-11

Książka nudna i trochę naiwna. Już nigdy nie sięgnę po książkę dzięki ładnej okładce! Ehh
Córka Łowcy Demonów
Od razu skojarzyło mi się z Łowcami Demonów czyli Nocnymi Łowcami z książek Cassie, które oczywiście biją tą powieść na głowę. Tam wszystko se sobą współgra a tu?
Główna bohaterka, piękna i oczywiście sławna, jej najlepszy przyjaciel Simon (tak samo jak w Darach Anioła, dziwne) i Denver Beck. I tu tylko za niego przyznałam tym wypocinom jedną gwiazdkę.
Jedyny interesujący bohater w całej powieści i do końca pozostający sobą co mi się podobało.
Zaciekawiły mnie sfery, ale oczywiście NIC w tej książce nie zostało wyjaśnione, więc co ja mogę na ten temat powiedzieć? Nic.
Nie zachęcam i osobiście na pewno nie sięgnę po kolejne części.

Lexie | 2013-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2013

Z początku książka wydawała mi się lekko niedorzeczna. Ciężko było mi wyobrazić sobie demony biegające jak małe pamperki, które sikają na co popadnie. Do tego łowca łapiący je w plastikowe kubeczki dla dzieci i trzymający w słoikach, w szafce w kuchni.
No i demon w stroju ninja - prawie padłam ze śmiechu!
Jednak książkę czytało się dobrze od początku i z czasem zrozumiałam, że to iż autorka ma inną wizję świata demonów, niż ta którą mam we własnej głowie nie czyni książki niedorzeczną. Raczej mnie samą - trzeba mieć otwarty umysł, a ja o tym zapomniałam!
Upadek społeczeństwa przedstawiony w książce wydaje się być realistyczny i wpasowujący w tło wydarzeń. Umarlacy - niewolnicy, nekromanci, anioły i wiele innych fantastycznych stworzeń o których istnieniu społeczeństwo wie!
Zwrot akcji w życiu głównej bohaterki, jest też zwrotem akcji w całej fabule i sprawia, że wszystkie moje wcześniejsze wątpliwości pryskają jak bańka mydlana.
Książka napisana jest lekkim stylem, nie brakuje tam...

Minnalloushe | 2012-08-11
Na półkach: Przeczytane, 2012, Posiadam
Przeczytana: 22 lipca 2012

"Córka łowcy demonów" to pierwsza część serii. Sięgnęłam po nią ponieważ moją uwagę przyciągnęła okładka.
Książka sama w sobie nie jest zła, chociaż czegoś mi w niej brakowało. Na początku byłam kompletnie znudzona. Pogrzeb trochę zdołował a to, jak siedziała w kręgu świeczek (nie raz) mnie uspało. Jednak po jakimś czasie akcja się rozwinęła i było nawet ciekawie. Mimo iż wydarzenia dało się przewidzieć to jednak kilka razy dałam się zaskoczyć.
Bohaterowie nie najgorsi. Dziewczyna, która potrafi sama upolować trójkę, chłopak lubiący sobie wypić, przywódca-dupek, jego czarujący uczeń i pojawiający się z nikąd tajemniczy nieznajomy. Do tego dodajmy bardzo liczną grupe demonów, afere z wodą święconą i kilka sekretów. Nie najgorzej jak na pierwszą część.
Mam nadzieje, że następne części będą odrobine lepsze od tej, mimo, że ta nie jest taka zła.

raven | 2013-06-16

Mniej: niegrzeczna, ostentacyjna, pyskata, seksowna i wciągająca. Pojedyncza i damska wersja braci Winchester.

red_diva | 2017-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2017

Liczyłam na więcej, ale się zawiodłam. Mało akcji, przez co ciężko się czyta.

Zapatrzona_W_Książki | 2012-04-16
Przeczytana: 15 kwietnia 2012

„Dorośli zawsze zachowują się tak, jakby potrafili wszystko naprawić.”*

Usiądźcie na chwilę i pomyślcie jaki świat będzie za kilka lat. Czy w waszych wyobrażeniach przyszłego życia choć raz pojawił się demon? Nie? No cóż, to raczej było do przewidzenia. Ale co jeśli za kilka lat naprawdę świat opanowały wysłannicy piekła tak odrażający, aż brakło by słów na ich opisanie... Jak zapatrujecie się na codzienne życie z demonem, a co się z tym wiąże, ciągłym niebezpieczeństwem?

Siedemnastoletnią Riley Blackthorne poznajemy w momencie gdy stara się o licencję demona, a jej mistrzem jest własny ojciec, któremu niezbyt się podoba decyzja córki. Z tego też powodu niezbyt chętnie uczy ją fachu, więc w momencie gdy umiera jest ona zdana na siebie i tłumy łowców nie przychylnie do niej nastawionych z małymi wyjątkami. Po utracie ostatniego rodzica musi sama sobie radzić i jak najszybciej dorosnąć. Jakby było mało demony znają jej imię i je wymawiają, co jest dziwne...

Grafitowa_ | 2012-07-17
Na półkach: Przeczytane, 2012

Właśnie zakończyłam przygodę z bohaterami książki „Córka Łowcy Demonów”, która zachęciła mnie wcześniej pozytywnymi recenzjami. Czas z nimi spędzony, na pewno nie był stracony.

Główną postacią jest Riley Blackthorne, która mieszka wraz z ojcem Paulem. Kilka lat wcześniej umarła jej matka. Chodzi jak normalna dziewczyna do szkoły, ma przyjaciela Petera, ale po lekcjach pobiera inne nauki. W Gildzie Łowców uczy się jak łapać demony. W 2018 roku na świecie panuje chaos. Cywilizacja upada, a przejąć władzę chcą istoty paranormalne. Ludzie nie mogą pozwolić, by zapanowały na Ziemi. W tym celu stworzono grupę przeszkolonych łowców. Ojciec Riley – Paul, jest legendarnym łowcą demonów. Dziewczyna pragnie iść w jego ślady. Jest jedyną kobietą w Gildii. Czy poradzi sobie w walce?
Autorką powieści jest Jana Oliver, która urodziła się i wychowała w Iowa. Gdy ma wolną chwilę, szpera wśród starych map i książek. Aktualnie mieszka z mężem i kotami w Atlancie. Jest laureatką wielu nagród...

Godney | 2016-07-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016, Fantasy
Przeczytana: 26 lipca 2016

Mamy rok 2018. Główną bohaterką historii jest siedemnastoletnia Riley Blackthorne, córka słynnego łowcy demonów Paula Blackthorne’a, która marzy by podążyć śladem ojca. Świat chyli się ku upadkowi. Ogarniający wszystkich chaos zamierzają wykorzystać demony pragnące przejąć władzę nad ludzkością. Nie cofną się przed niczym aby osiągnąć swój cel. Uratować świat może jedynie Gildia szkoląca łowców demonów, która obecnie potrzebuje każdej pomocy. Riley jest jedyną kobietą zasilającą szeregi Gildii. Jak skromna i czasami niezdarna nastolatka zdoła sobie poradzić z narastającym niebezpieczeństwem? Riley na początku troszkę mnie irytowała. Miała ciężkie życie, a jeszcze cięższe jest przed nią, ale nie mogłam pozbyć się wrażenia, że za bardzo robi z siebie cierpiętnice. Później mój stosunek do niej zelżał, aż w końcu ją polubiłam. Okazała się silną, młodą dziewczyną, która nie daje się złamać. Wręcz przeciwnie – dzielnie stawia czoło losowi, który nie traktuje jej lekko. Nie podobały mi...