Dekady 1965-1974

Wydawnictwo: Agora SA
historyczna

trzeci z sześciu tomików składających się na fotograficzną najnowszą historię Polski

adamats | 2011-03-23
Przeczytana: 2007 rok

Bardziej "obejrzane" niż przeczytane, ale warto. Naprawdę potężna dawka fotografii obejmująca 60 lat naszej historii począwszy od roku zakończenia II wojny światowej aż do zaprzysiężenia Lecha Kaczyńskiego na Prezydenta RP (opinia dotyczy wszystkich 6 tomów). Zdjęcia pochodzą głównie z archiwów PAP i Agory. Znajdziemy tam i te słynne, powszechnie znane, kultowe wręcz obrazy jak i takie z którymi prawdopodobnie nie dane było nam wcześniej się spotkać. Wszystko to w bardzo szerokim ujęciu, zagranica i Polska, kultura i sport, polityka i społeczeństwo. "Sołdek", Polski Październik, wojna w Wietnamie, Hłasko, Pop-Art, Brekout, Watergate, Wyścig Pokoju, woda z sokiem z saturatora :), Przerwana Dekada, Polski Papież i skok przez płot... i tak aż do końca 2005 roku. Misz-masz? Raczej wieloskładnikowa lekkostrawna sałatka przyprawiona nienachalnymi, krótkimi tekstami. Wśród autorów notatek i komentarzy znane głównie z GW nazwiska m.in.: Wielowieyska, Lizut, Wroński. Bardziej do...

Kornblumenblau | 2015-07-31
krynston | 2015-07-21