8 (6 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Audrey

Uśmiech słońca to zbiór przypowieści filozoficznych, podejmujących tematy interesujące nas wszystkich: kim jesteśmy, skąd się wzięliśmy i dokąd zmierzamy. Autor inteligentnie łączy wątki z różnych kultur i tradycje religijne z całego świata. Czerpie z bogatej skarbnicy mądrości i wiedzy tao, zen, buddyzmu, chrześcijaństwa i innych ścieżek duchowych. Błyskotliwymi pointami i wnioskami oraz...

Autor inteligentnie łączy wątki z różnych kultur i tradycje religijne z całego świata. Czerpie z bogatej skarbnicy mądrości i wiedzy tao, zen, buddyzmu, chrześcijaństwa i innych ścieżek duchowych. Błyskotliwymi pointami i wnioskami oraz aforyzmami skłania do głębokiej refleksji nad sobą, życiem, światem i ludzkością.

Choć podejmowane przez niego tematy są ważne, to wiele opowieści przepełnionych jest radością, pogodą ducha i uśmiechem.

Wspaniała lektura zarówno dla wszystkich poszukujących sensu istnienia, interesujących się ezoteryką czy duchowością, jak i dla wielbicieli takich pisarzy jak Anthony DeMello czy Jiddu Krishnamurti.

źródło opisu: http://www.zysk.com.pl

źródło okładki: http://www.zysk.com.pl

gral | 2015-03-25
Przeczytana: luty 2015

Niektóre opowiadanka naprawdę bardzo dobre i dające do myślenia, mnie najbardziej przypadło do gustu to, dotyczące konfliktu, rozsądzonego przez mędrca z gór. Bardzo wartościowe:) Chwilami nieco drętwa, niektóre opowiadania sprawiają wrażenie "wymyślonych na siłę", ale ogólnie warto sięgnąć.

Dorra | 2015-05-15
Przeczytana: 15 maja 2015

Niedawno przeczytałam tę książkę i muszę przyznać, że jest wspaniała. Oryginalna i ciekawa. Otwiera na zupełnie inne widzenie świata i dodaje takiej lekkości w myśleniu i uśmiechu. Szczerze polecam wszystkim, którzy lubią krótkie, mądre opowieści i miłe spędzenie czasu przy mądrej lekturze. Dla mnie najwyższa nota.

Ivi | 2016-07-14
skyfullofstars | 2016-03-25