Nämen Benny
Róża_Bzowa

Boluś jest załamany. Jego mama tylko sprząta i sprząta, i chrumka, i chrumka. Układa patyki i ziemniaki Bolusia w długich rzędach. Chce wykąpać Bolusia w balii, a Chrumtaska wsadzić do pralki. Boluś nie wytrzymuje. Bierze Chrumtaska pod pachę i wyprowadza się z domu. Obrazkowa trylogia o upartym Prosiaczku Bolusiu należy do współczesnej szwedzkiej klasyki książek dla dzieci. Barbro Lindgren,...

Obrazkowa trylogia o upartym Prosiaczku Bolusiu należy do współczesnej szwedzkiej klasyki książek dla dzieci. Barbro Lindgren, tegoroczna laureatka Nagrody im. Astrid Lindgren (ALMA), którą znamy z książeczek o Maksie, oraz genialnie rysujący emocje Olof Landström niejednego rozbawią do łez swoim portretem dwulatka.

Ilustracje: Olof Landström.

źródło opisu: http://www.zakamarki.pl/index.php/qsearch/result/?q=bolusiu

źródło okładki: http://www.zakamarki.pl/index.php/qsearch/result/?q=bolusiu

gaczewska | 2017-02-15

Boluś jest uroczym wieprzkiem, ale zarazem charakternym. Poczucie humoru, to coś, co bardzo sobie cenię w książkach dla dzieci, a tutaj tego nie brakuje.

Enehy | 2015-05-13
Przeczytana: maj 2015

Rewelacyjna! Przezabawna historia o poważnych problemach małych ludzi. Rzadko można spotkać książeczkę dla dzieci, która zabawi nie tylko dziecko, ale również rodzica. A Boluś, niepozorny z pozoru prosiak, jest w tym specjalistą :)

sweetdream | 2015-02-15
Przeczytana: 2015 rok

Jest wiele sposobów, aby opisać emocje dzieci. Ale jak to zrobić, aby przekonać do siebie małych czytelników? Otóż, wystarczy stworzyć postać Bolusia, niesfornej świnki, która chce chodzić własnymi ścieżkami. I tu właśnie zaczyna się nasze spotkanie z bohaterem...

Boluś to mały prosiaczek, który nie jest zadowolony ze swojego życia. Jego mama ciągle sprząta i sprząta i chrumka i chrumka. Na dodatek chce go wykąpać w wielkiej bali i wyprać ulubioną przytulankę Chrumtaska. To dla niego zbyt wiele, dlatego nieoczekiwanie wyprowadza się z domu. Szuka miejsca, w którym mógłby zamieszkać np. sklep z kiełbaskami :-), ale nic mu się nie udaje. W końcu wykopuje dołek, w którym czuje się dobrze, ale okazuje się, że znajduje się na łące należącej do złego osobnika i szybko musi stamtąd uciekać. Pan grozi, że ukręci śwince ogonek. W tym momencie opowieści miałam mieszane uczucia. No bo nie wydawało mi się to zbyt trafne określenie. Ale okazało się, że mój syn podchodzi do tego inaczej. Jego...

czarna | 2016-02-14
Przeczytana: 26 grudnia 2015

Ciekawa historia prosiaczka Bolusia i jego szmacianego przyjaciela Chrumtaska. Wyzwala w maluchach szereg emocji, z którymi mierzą się na co dzień lub dopiero przyjdzie im się zmierzyć. Napisana z dużym wyczuciem. Prosty język idealnie trafia do młodego słuchacza. Bardzo lubimy!

Karolina | 2016-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2016

Sześciolatka zachwyca, ilustracje ładne.

k-nik | 2018-06-16
Na półkach: Przeczytane, Agnieszka