Z pism rozproszonych

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek

Prezentowany tu niewielki wybór z pism rozproszonych Artura Hutnikiewicza przygotowany został przez grono uczniów i współpracowników z Instytutu Literatury Polskiej UMK dla uczczenia pierwszej rocznicy śmierci Profesora. Wybór ten obejmuje teksty leżące najbliżej zainteresowań Uczonego, który zawsze czuł się przede wszystkim nauczycielem akademickim i wychowawcą młodzieży. Przez całe lata swej pracy uniwersyteckiej nieustannie zabiegał o właściwy kształt edukacji akademickiej, przypominał w wykładach i przy okazji różnych wystąpień publicznych, czym powinien być uniwersytet, co składa się na etos uczonego i moralny porządek świata nauki.

źródło opisu: A.Marszałek, 2006

źródło okładki: http://www.poczytaj.pl/29198