Fancy Nancy, niebywale wyjątkowa dziewczynka

2014-01-01
32 min.

Niesamowita!

Niesamowita!

"Fancy Nancy, niebywale wyjątkowa dziewczynka", to pierwsza część wielotomowej serii książek dla dzieci, których główną bohaterką jest dziewczynka o niezwykłej wyobraźni. Nancy dba o to, by wyróżniać się i być w każdym calu wyjątkową i z pewnością udaje się jej to :)
Już pierwsze spojrzenie na świecącą się od brokatu okładkę książki, potwierdza słowa zawarte w jej tytule. Widzimy bowiem dziewczynkę z niesamowitą fryzurą, w różowych okularach i stroju jakby wprost z wybiegu dla modelek. Otwieramy kolejne strony książeczki i okazuje się, że również pokój Nancy jest wyjątkowy. Pełno w nim kwiatuszków, kokardek, serduszek i piórek. Panuje przepych i róż.
Dziewczynka zadbała także o to, by i jej rodzina się wyróżniała. Specjalnie dla nich zorganizowała kurs o wszystko mówiącym tytule: "Jak być wyjątkowym". Lekcji oczywiście Nancy udzielała osobiście, używając przy tym tak wyszukanych słów jak fuksja, akcesoria, szofer, szlafrok, zdumiewający, ekskluzywny, czy elegancki.
"Fancy Nancy, niebywale wyjątkowa dziewczynka" to bardzo ładna książeczka dla dziewczynek w wieku przedszkolnym. Historia w niej opisana jest trochę zabawna, trochę pouczająca i z pewnością interesująca. Dziecko czytając ją zapozna się z nowymi, dość trudnymi wyrazami oraz ich znaczeniem. Tekstu w książce jest sporo, jednak mimo wszytko przeważają obrazki.
Ilustracje do książeczki wykonał Robin Preiss Glasser. Jak sami widzicie są one pełne szczegółów, które na dłużej zatrzymują wzrok i aż proszą by poznać każdy ich detal. Obserwowałam Wiki oglądającą te obrazki. Kruszyna najpierw ogarniała całość wzrokiem, a później kawałek po kawałeczku spokojnie oglądała i oczywiście ciągle pytała: "co to?". Tu torebeczka, tam wstążeczka, ... długo można oglądać tę książkę :)
Książka, tak jak i jej bohaterka jest wyjątkowa, zawiera bowiem niespodziankę. Uważajcie :) W momencie gdy po raz pierwszy ją otworzycie, wyleci z niej papierowy motylek :) Nasz motylek już bardzo zniszczony :) nie trudno domyśleć się, że Wiki bardzo się spodobał i jak tylko sobie o nim przypomni, to muszę jej go nakręcać :)

Obejrzeć książeczkę możecie na moim blogu http://yllla-cowgowiepiszczy.blogspot.com/2014/08/fancy-nancy-niebywale-wyjatkowa.html#more

Fancy Nancy jest bardzo wyjątkową dziewczynką jednak ma mały problem jej rodzina nie jest zbyt wytworna.
Postanawia to zmienić i zorganizować dla swojej rodziny lekcje aby i oni stali się bardziej wyjątkowi :) Tutaj nasza mała wyjątkowa dziewczynka wykazuje się bardzo dużą kreatywnością bo nie tylko rzeczy, które ma na sobie i którymi się otacza powinny być wyjątkowe ale także słowa jakich używa.
Kiedy wszystko jest już tak jak należy i rodzina zaczyna wyglądać wyjątkowo wybierają się na lody :)
Jak zakończy się wyprawa czy również wyjątkowo? Przeczytajcie książeczkę o Fancy Nancy.Jednym z plusów jest przepiękna okładka, która od razu przyciąga wzrok dziewczynek. Oprócz różowego znajdziemy na niej brokat moje córki zadowolone bo okładka błyszcząca. Oprócz wspomnianej okładki również ilustracje są piękne, króluje w nich dużo kolorów no i nasza niebywale wyjątkowa dziewczynka. W książeczce nie ma zbyt wiele tekstu więc nadaje się również dla młodszych dzieci, które z szybkością światła przewracają strony da się szybko przeczytać :). Wszystko razem tworzy smakowita całość kierowaną do młodych wyjątkowych dziewczynek. Ja już mam zapowiedziane, że to nie ostatnie spotkanie z Fancy Nancy.

Jane O'Connor to autorka serii o Fancy Nancy. W Polsce do tej pory ukazały się 4 tomy. Pierwszy z nich to ,,Fancy Nancy, niebywale wyjątkowa dziewczynka", z którym miałam okazję się zapoznać.

Fancy Nancy z pewnością jest wyjątkową bohaterką. Sama twierdzi, ze jest właśnie taką osobą. Nic w jej życiu nie jest zwyczajne, używa samych wyszukanych, niebywałych słów, ma dziwne rzeczy, którymi się posługuje. Na kolację także idzie wraz z rodziną w dostojne miejsce.

Widziałam wcześniej, że taka książeczka istnieje, jednak nie miałam z nią wcześniej styczności. Bardzo się cieszę, że to się zmieniło, gdyż ta pozycja jest doprawdy wyjątkowa. Przepiękne ilustracje zachwycają już od samego początku. Treści nie ma tutaj za dużo, więc książeczka spodoba się już najmłodszym czytelnikom. W środku znajdował się także niecodzienny prezent, który przyprawił mnie prawie o zawał serca. Zupełnie się nie spodziewałam tego, co się znajdowało w jej wnętrzu. Przyznam jednak, że prezent jak najbardziej trafiony i z pewnością wyjątkowy.

,,Fancy Nancy, niebywale wyjątkowa dziewczynka" to przepiękna książeczka dla dzieci, które także chcą być wyjątkowe. Czasem nie potrzeba wiele, aby przenieść się w inny świat. Przyda nam się do tego nasza wyobraźnia i trochę pomysłów. Fancy Nancy z pewnością się nie nudzi, a ja jestem bardzo ciekawa, jakie przygody czekają ją w kolejnych pozycjach z serii.

Moja ocena: 5,5/6

Czy macie czasem ochotę, żeby poczuć się naprawdę wyjątkowo?
Żeby wyróżnić się w tłumie lub zrobić coś niecodziennego?
Zdradzę wam, że niedawno poznałam dziewczynkę, która marzy o tym przez cały czas i skutecznie to swoje marzenie realizuje.
Poznajcie Fancy Nancy - niebywale wyjątkową dziewczynkę!
Czytając o niej nie sposób się nie uśmiechnąć. Jej postrzeganie świata jest doprawdy niebywałe :)
Nancy stale dąży do tego, żeby się wyróżniać.
Niezwykłe stroje i fryzury, szalone dodatki, eleganckie maniery - wyjątkowość w każdym calu.
Problem w tym, że jej rodzina nie podziela tej fascynacji niezwykłością i jest zupełnie - normalna.
Rezolutna Nancy nie traci jednak nadziei i postanawia zorganizować dla swoich bliskich szkolenie z "wyjątkowości".
Mama, tata i siostra chętnie w nim uczestniczą i ku ogromnej radości Nancy, szybko czynią postępy na swej drodze do niezwykłości.
Cała rodzinka wybiera się do ekskluzywnej restauracji, która w rzeczywistości jest zwykłym barem - ale kto by się tym przejmował w tak eleganckim towarzystwie?
Nienaganne maniery, francuskie słowa, ekscentryczne stroje - cóż to za wyjątkowy wieczór!
Ale nie wszystko pójdzie jak należy :) Sami się przekonajcie!

Więcej na: http://maluszkoweinspiracje.blogspot.com/2014/07/fancy-nancy.html

Czy macie czasem ochotę, żeby poczuć się naprawdę wyjątkowo?
Żeby wyróżnić się w tłumie lub zrobić coś niecodziennego?
Poznajcie Fancy Nancy - niebywale wyjątkową dziewczynkę!
Czytając o niej nie sposób się nie uśmiechnąć. Jej postrzeganie świata jest...

Dzisiaj przedstawię Wam kogoś niezwykłego, kogoś kto nawet zupełnie zwyczajną rzecz lub czynność potrafi zamienić w coś niesamowitego i spektakularnego. Jest to prawdziwa księżniczka, mała dama, elegantka, dekoratorka, modelka i wszystko co tylko z luksusem i pięknością Wam się jeszcze skojarzy ;)

Fancy Nancy to dziewczynka, która uwielbia wszelkiego rodzaju błyskotki, falbanki, koronki, kokardki. Wszystko co kolorowe, brokatowe, zakręcone, pierzaste, kwieciste, puchate... Po prostu wszystko co w jakikolwiek sposób się wyróżnia :) Jednak jej rodzinka nie może tego wszystkiego pojąć i jest taka zupełnie zwyczajna... Nasza mała strojnisia postanawia więc przeprowadzić szkolenie na którym nauczy swoich rodziców i siostrę tego w jaki sposób powinni się ubierać i zachowywać, aby być tak nadzwyczaj wyjątkowi i widowiskowi jak ona sama.

Kiedy cała rodzinka jest już przepięknie i niesamowicie wystrojona, całą czwóreczką wybierają się do restauracji zjeść równie fenomenalny jak oni sami deser. Jednak naszej małej Fancy Nancy przytrafia się mały wypadeczek. Ale tak naprawdę to nic, bo jej cała rodzinka w domu także jest wyjątkowa :)

Jak widzicie mnóstwo tutaj "niesamowitości", "wyjątkowości" i "fenomenalności", ale własnie o to w tej książeczce chodzi. Nasza mała bohaterka jest aż do skrajności kolorowa-falbankowa-kokardkowa :) Używa różnych wyszukanych słów jak na prawdziwą damę przystało, ubiera się ekstrawagancko i elegancko, chodzi także jak jakaś baletnica lub księżniczka. Ubolewa nieco nad tym, że jej rodzinka jest taka zupełnie zwyczajna, ale w końcu sama zrozumie, że każdy jest na swój sposób niesamowity :)

Jest to naprawdę śliczna, bardzo dziewczęca książeczka. A ogromnym plusem jest to, że jest to dopiero pierwsza część z bardzo fajnej serii o Fancy Nancy :) W środku natomiast nie znajdziemy zbyt wiele tekstu, ponieważ na stronach zamieszczone są jedynie pojedyncze zdania, ale nawet one nie są zwyczajne, ponieważ czcionka jest bardzo fajna, taka zawijaskowa, choć jednocześnie czytelna, więc bez obaw, Wasze dzieciaczki jeśli tylko potrafią już czytać, na pewno nie będą miały problemów z samodzielną lekturą tej książki :)

Do tego jeszcze wydanie, które również zasługuje na wielkie brawa! Sztywna okładka, śliskie strony i przepiękne, bardzo kolorowe ilustracje. Wszystko to ogromnie przyciąga wzrok i z całą pewnością sprawi, że każda mała panienka, lubiąca takie barwne, księżniczkowo-brokatowe klimaty, zakocha się w tej książeczce od pierwszego wejrzenia :) A po otwarciu czeka na Was również pewna niespodziewana niespodzianka. Nie zdradzę Wam co to jest, ale jeśli traficie na książeczkę z serii limitowanej to (tak jak głosi napis na książce) nie dawajcie do otwarcia po raz pierwszy tej książeczki dzieciom. Mogą się przestraszyć tej niespodzianki, która wyskoczy ze środka ;) Pewnie jesteście ciekawi co to takiego, prawda? Koniecznie przekonajcie się sami!

Fancy Nancy to dziewczynka, która uwielbia wszelkiego rodzaju błyskotki,...

głupota xd

głupota xd