Szkoła Kotów. Magiczny prezent

Tłumaczenie: Edyta Matejko-Paszkowska
Cykl: Szkoła Kotów (tom 2)
Wydawnictwo: Kwiaty Orientu
jagarkar

Szkoła Kotów to pięciotomowa seria zapierających dech w piersiach przygód kotów i dzieci w świecie magii, pełna wątków mitologicznych oraz fantazji zakorzenionych w starożytnej filozofii in i yang. Wszystko zaś w poszukiwaniu harmonii i pokoju. Co ciekawe, autor bacznie przygląda się zdolnościom dzieci autystycznych i bada ich świat wewnętrzny. Cześć pierwsza nosi tytuł Tajemnica Kryształowej Groty. Kiedy koty kończą piętnaście lat, opuszczają dom, w którym mieszkały z ludźmi i wyruszają do Szkoły Kotów.

źródło opisu: http://koreanski-online.pl/48-szkola-kotow-tom-2.html

źródło okładki: http://koreanski-online.pl/48-szkola-kotow-tom-2.html

8_oclock | 2014-09-29
Przeczytana: 28 września 2014

Piękne, troskliwe w każdym calu wydanie cyklu koreańskiego autora Kim Jin-kyung z przepięknymi ilustracjami nagradzanego w świecie koreańskiego ilustratora Kim Jae-hong. Cykl "Szkoła kotów" wydawany jest przez Kwiaty Orientu i dofinansowywany przez koreański instytut.

W drugiej części cyklu, zatytułowanej "Magiczny prezent", pojawiają się dzieci z autyzmem. Powoli wchodzimy w świat rodziców i świat dziecka. Wyjaśnia się również, o co toczy się tysiącletnia wojna wśród kotów.

jagarkar | 2014-10-23
Przeczytana: 23 października 2014

Szkoda że Szkoła Kotów nie wyszła w jednym tomie i że znowu trzeba czekać na kontynuację... Szybko zapomina się, co było wcześniej, więc radzę przypomnieć sobie pierwszy tom przed przeczytaniem. Dobrze by było, gdyby wydawnictwo zamieszczało krótkie streszczenie na początku tomu, tak jak to robią z zapowiedzią, co będzie dalej.
Przede wszystkim po raz kolejny zachwycają ilustracje, których wciąż mi mało! Ta historia ma w sobie coś takiego, że z niecierpliwością czekam na następny tom, mam nadzieję, że ukaże się już wkrótce :)

Alicya Oss | 2015-03-12

Kim Jin-kyung dokonał niemożliwego, unikając wielkich słów, stworzył „zwyczajnie” mądrą książkę. I mimo, że wiele w niej prawdy o bólu, porzuceniu, inności, przyjaźni, odpowiedzialności – wymieniać można by jeszcze długo - stanowi ona nadal przyjemną rozrywkę dla dzieci. Nagromadzenie wątków i ukrytych przesłań zostało podane bardzo delikatne. W prosty sposób więc fantastyczny świat kotów, otwiera dziecięce serca i oczy na nasz całkiem realny i rzeczywisty świat.

Całość recenzji: http://alicyawkrainieslow2.blogspot.com/2015/03/kocie-wyzwania-szkoa-kotow-ii-kim-jin.html

ksiazkoteka | 2014-12-29

Miałam wielki zaszczyt czytać tą książkę jeszcze przed jej wydrukowaniem!!! Cała moja klasa czytała tom 1 i tak się zachwyciliśmy przygodami kota Saliksa i innych uczniów Szkoły Kotów, że nie mogliśmy się doczekać drugiego tomu. Zostaliśmy poproszeni o napisanie recenzji na okładkę drugiego tomu oraz wzięcie udziału w nagraniu filmu reklamowego. Moja krótka recenzja ukazała się na okładce!

„Szkoła kotów” opowiada o kotach, które mają magiczne zdolności i walczą z Mocami Ciemności. Przygody kotów są wciągające, a ilustracje przepiękne.
Pojechałam z rodzicami do Warszawy na targi książki i tam byłam na dwóch spotkaniach autorskich z Kim Jin-kyung’iem. Było bardzo ciekawie i sympatycznie. Dostałam książkę w prezencie razem ze specjalnym autografem.
Jeśli kochacie koty i magię, to koniecznie musicie sięgnąć po tom 1 i 2 „Szkoły kotów”. Ja czekam na tom 3!

Oto to link do naszego filmu:

Więcej na ksiazkoteka.bloa.pl

Justyna | 2018-09-28