Zdradzona czarodziejka. Wyspa wśród lodów

Cykl: Thorgal [słuchowisko] (tom 1-2)
Wydawnictwo: Biblioteka Akustyczna
La Magicienne trahie; L'île des mers gelées
komiks
kuman666

Adaptacja wielokrotnie nagradzanej i najpopularniejszej w Europie serii komiksowej, której twórcami są Grzegorz Rosiński i Jean Van Hamme, obejmuje dwa pierwsze albumy serii "Thorgal" - "Zdradzona czarodziejka"" i ""Wyspa lodowych mórz"". W roli tytułowego bohatera, dumnego wikińskiego skalda, występuje Jacek Rozenek. U swego boku będzie miał kochającą go bezgranicznie Aaricię, w którą wciela się Maria Niklińska. Jej przyjaciółkę, Solveig, gra Agnieszka Więdłocha, a rudowłosą czarodziejkę Slivię - Sonia Bohosiewicz. W rolę Gandalfa Szalonego, wodza Wikingów, wciela się Arkadiusz Jakubik. Głosem, który prowadzi nas przez górskie ostępy północnych krain i opowiada historię Thorgala i Aaricii, jest głos wybitnego barda i poety - Mirosława Czyżykiewicza

źródło opisu: http://www.bibliotekaakustyczna.pl

źródło okładki: http://www.bibliotekaakustyczna.pl

Villiana | 2017-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2017

Pierwszy raz od czasów wczesnej młodości słuchałam czegoś, zamiast czytać. Zdecydowałam się za poleceniem znajomego, oraz w związku z tym, że zaczęłam właśnie swoją przygodę z Thorgalem. Pomyślałam, że dla mnie, wzrokowca, będzie łatwiej posłuchać czegoś, co mam na świeżo przeczytane.

Podobało mi się bardzo. O ile wersji komiksowej mogłabym zarzucić mało interesującą dla mnie grafikę, oraz niewiele treści i przeskakiwanie po łebkach przez wydarzenia, tak tutaj wszystko było o wiele bardziej rozbudowane i z wyrazem. Całość oprawiona w muzykę i dźwięki wszelakie, przy szumie fal czułam się, jakbym rzeczywiście była na morzu, dialogi wypowiadane z prawdziwą pasją i przekonaniem.

Oprawa super i bez zastrzeżeń, jedyne do czego mogłabym się doczepić, to komiksowy Thorgal podobał mi się bardziej, tutaj powiało od niego trochę brutalnością i gniewem, nie tak go odebrałam w trakcie lektury. Aaricia była również bardziej irytująca, Gandalf powinien ją zostawić morzu, zamiast Thorgala i...

Wkp | 2016-12-03

POSŁUCHAJCIE OPOWIEŚCI O THORGALU

Seria „Thorgal” to chyba najpopularniejszy europejski komiks fantasy, tym bardziej ważny dla nas, że do samego początku rysowany przez naszego rodaka, Grzegorza Rosińskiego. Jak w każdym cyklu, tak i tutaj fabuła miewa swoje dobre, jak i złe momenty, ale początki opowieści o dzielnym wikingu należą do tych najlepszych. Słuchowisko na ich podstawie natomiast to kawał solidnej roboty, rewelacyjnie interpretującej pierwowzór.

Fabuła jest dość prosta. Thorgal Aegirsson to wiking, jednak nietypowy. Nieskory do wojaży i podbojów, spokojny, rodzinny bardziej, kocha piękną Aaricię. Tak się jednak składa, że dziewczyna jest córką przywódcy ich wioski, Gandalfa Szalonego, który w pełni zasłużył na swój pseudonim, a ten za Thorgalem – łagodnie mówiąc – nie przepada. Dlatego zostawia go na pewną śmierć, ale dzielnemu wikingowi z pomocą przychodzi pewna czarodziejka. Pałająca rządzą zemsty do Gandalfa, chce by Thorgal jej pomógł. Ten zawiera więc z nią...

macias | 2014-11-08
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki, 2014
Przeczytana: 08 listopada 2014

Realizacja audiobooka rewelacyjna, za to treść taka sobie.

parfois | 2014-06-29
Przeczytana: 02 czerwca 2014

Świetna adaptacja kultowego komiksu. Idealnie dobrani aktorzy, a także muzyka i dźwięk, oddające klimat i wprowadzające odpowiednie napięcie przy kluczowych scenach. Ponadto - zgrabna narracja, która dopowiada trochę do oryginalnej treści, aby dla każdego to słuchowisko było zrozumiałe. Ogromny plus, ciekawy sposób na powrót do "Thorgala". Liczę na kolejne części.

Ithilnar | 2014-11-16
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki

Dziecko z gwiazd na nowych wodach

Dotychczas wydawało mi się, że z komiksu żadnym sposobem nie da się zrobić audiobooka. Nie da się, bo przecież oba media są różne, posługują się różnymi zmysłami i estetyką – komiks to medium wizualne, tu wzrok odgrywa najważniejszą rolę; w audiobooku istotne są dźwięki i dobrze dobrane głosy lektorów, a za resztę odpowiada wyobraźnia. Co innego z ekranizacjami komiksowymi – tu jest prościej, bo film łączy oba zmysły. Ale audiobook z komiksu?

Kto za tym stoi?

Thorgal to adaptacja dwóch pierwszych części (Zdradzonej czarodziejki i Wyspy wśród lodów) wielokrotnie nagradzanej serii komiksowej, której twórcami są Grzegorz Rosiński i Jean Van Hamme. W tytułowej roli, dumnego wikińskiego skalda, występuje Jacek Rozenek. U swego boku ma ukochaną Aaricię, w którą wciela się Maria Niklińska. Jej przyjaciółkę, Solveig, gra Agnieszka Więdłocha, a rudowłosą czarodziejkę Slivię - Sonia Bohosiewicz. W rolę Gandalfa Szalonego, wodza Wikingów, wciela się...

Tymoteusz | 2014-08-26
Przeczytana: lipiec 2014

Kolejny z audiobooków-słuchowisk na podstawie komiksów przygotowany przez Studio Sound Tropez... i jak na razie najlepszy. Świetna narracja rekompensuje brak możliwości zobaczenia grafik Rosińskiego. Dialogi, dobór aktorów i efekty dźwiękowe również na wysokim poziomie.
Więcej: http://shadowmage.nast.pl/2014/08/thorgal-1-sound-tropez-audiobook-recenzja/

Alef | 2015-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2015

Nie oglądałem wcześniej tego komiksu zanim go odsłuchałem. Nie powinno się tego robić, a już na pewno nie w tym przypadku. Naiwne, ubogie i niestety grafomańskie teksty w stylu: "Była ruda, miała jedno oko, ale była piękna" powodują lekki popłoch i zakłopotanie. Może oglądanie obrazka na którym jest przedstawiona Slivia zanim autor tekstu przywoła nam takie refleksje na jej temat nie byłoby tak żenujące w czytaniu?
Wielokrotne, do znużenia użycie imienia Gandalf Szalony skłania do przypuszczenia, ze autor się z nim identyfikuje. Szczególnie z drugim członem imienia w kontekście pomysłu nadania formy literackiej temu komiksowi.
Gandalfie Szalony nie rób tego więcej, nawet jeżeli pisałbyś to dla jednookiej rudej piękności.

ewab101 | 2014-11-26
Na półkach: Przeczytane, Komiksy

Fabuła komiksu ciekawa, choć miejscami dla mnie trochę naiwna... Może, gdy przeczytam go drugi raz, zmienię zdanie. Ale to, co w nim mnie raziło, to wygląd Arraci. Taka blondyneczka rodem z kreskówek. To już w 16 tomie wyglądała lepiej. I jeszcze nie podobała mi się kolorystyka. Nie wiem, czy to kwestia kopii, ale ten żółcień, który miał być kolorem blond odpychał mnie od komiksu... W ogóle tym kolorom brakowało delikatności.

Lorak1981 | 2016-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2016

Bardzo ciekawie zrealizowane słuchowisko. Nie spodziewałem się, że tak dobrze można opowiedzieć komiks :)

Mój pierwszy komiks.
Piękne rysunki, świetna fabuła.