Zdradzona czarodziejka. Wyspa wśród lodów

Okładka książki Zdradzona czarodziejka. Wyspa wśród lodów Grzegorz Rosiński, Jean Van Hamme
Okładka książki Zdradzona czarodziejka. Wyspa wśród lodów
Grzegorz RosińskiJean Van Hamme Wydawnictwo: Biblioteka Akustyczna Cykl: Thorgal [słuchowisko] (tom 1-2) fantasy, science fiction
Thorgal [słuchowisko] (tom 1-2)
La Magicienne trahie; L'île des mers gelées
Biblioteka Akustyczna
2014-04-01
2014-04-01
komiks

Okładka książki Vahanara! Mieczysław Derbień, Bogusław Polch, Grzegorz Rosiński, Andrzej Sawicki, Ryszard Siwanowicz, Jerzy Wróblewski
Vahanara! Mieczysław Derbień,...
Okładka książki AKT #31 Tadeusz Baranowski, Wojciech Birek, Paulina Broma, Krzysztof Churski, Filip Fiuk, Michał Gasewicz, Szymon Gumienik, Wojciech Jama, Karol Jesiołkiewicz, Jan Kaczmarczyk, Piotr Kasiński, Zbigniew Kasprzak, Marek Latasiewicz, Małgorzata Lewandowska, Krzysztof Lipiński, Wojciech Łowicki, Edward Lutczyn, Melon, Andrzej Olaf Nowakowski, Wojciech Odroń, Krzysztof Otorowski, Paweł Przygoda, Grzegorz Rosiński, Greg Rucka, Michał Siromski, Jacek Skrzydlewski, Rafał Śladowski, Dawid Śmigielski, Ewa Sokołowska, Marek Szyszko, Robert Trojanowski, Grzegorz Wawrzyńczak, Stefan Weinfeld, Piotr Wojciechowski, Jarosław Wojtasiński, Dawid Żurawski, Zvyrke
AKT #31 Tadeusz Baranowski,...
Okładka książki Legendy polskie Leszek Moczulski, Grzegorz Rosiński, Barbara Seidler
Legendy polskie Leszek Moczulski, G...
Okładka książki Człowiek za burtą Władysław Krupka, Grzegorz Rosiński
Człowiek za burtą Władysław Krupka,&n...

Okładka książki Thorgal - Młodzieńcze lata: Trzy siostry Minkelsönn Roman Surżenko, Yann le Pennetier
Thorgal - Młod... Roman Surżenko, Yan...
Okładka książki Thorgal: Ja, Jolan Grzegorz Rosiński, Yves Sente
Thorgal: Ja, J... Grzegorz Rosiński,&...
Okładka książki Thorgal: Upadek Brek Zarith Grzegorz Rosiński, Jean Van Hamme
Thorgal: Upade... Grzegorz Rosiński,&...
Okładka książki Kaznodzieja: Nowojorscy gliniarze Steve Dillon, Garth Ennis
Kaznodzieja: N... Steve Dillon, Garth...
Okładka książki Yans: Mutanci z Xanai André-Paul Duchâteau, Grzegorz Rosiński
Yans: Mutanci ... André-Paul Duchâtea...

Rewelacyjne sluchowisko!
Powrot do dziecinstwa i przypomnienie tej formy rozrywki. Nawet dla tych, ktorzy nie znaja przygod Thorgala, to swietna i wciagajaca historia. Thorgal, Dziecię Gwiazd, usynowiony przez wodza Wikingow, zyje posrod nich, zostaje wyrzutkiem, a los nie skapi mu przygod i przeciwnosci.
Mam nadzieje, ze cala seria zostanie nagrana w formie sluchowiska.

Rewelacyjne sluchowisko!
Mam nadzieje, ze cala seria zostanie nagrana w formie sluchowiska.

Rewelacyjne słuchowisko. Nie czytałam komiksów z tej serii, chociaż kilka razy zaczynałam szukać pierwszych tomów:) Teraz, z ogromnym zaciekawieniem sięgnęłam po słuchowisko zrealizowane na podstawie dwóch pierwszych tomów.
Jestem zachwycona poziomem realizacji słuchowiska. Doskonale dobrani aktorzy, wspaniałe tło dźwiękowe i ciekawa fabuła.
Thorgal kocha Aaricię, córkę króla Wikingów i pragnie ją poślubić. Cudem unika śmierci i składa obietnicę służenia swojej wybawczyni. Sploty okoliczności niweczą plany bohaterów, a Thorgal próbuje odnaleźć i uwolnić ukochaną. Na lodowej wyspie poznaję prawdę o swoim pochodzeniu i planach czarodziejki...
Zaciekawiona, z pewnością sięgnę po dalszy ciąg:)

Thorgal kocha Aaricię, córkę...

Wspaniała zabawa. Polecam

Wspaniała zabawa. Polecam

Doskonałe słuchowisko, audioteka.pl zrobiła naprawdę kawał dobrej roboty, który słucha się z przyjemnością. Zastanawiam się czy jak ktoś napisał poniżej - audiobook nie jest lepszy niż same komiksy :)
Gorąco polecam! Na youtube można zapoznać się za darmo z pierwszym fragmentem.

Gorąco polecam! Na youtube można zapoznać się za darmo z pierwszym fragmentem.

Pierwszy raz od czasów wczesnej młodości słuchałam czegoś, zamiast czytać. Zdecydowałam się za poleceniem znajomego, oraz w związku z tym, że zaczęłam właśnie swoją przygodę z Thorgalem. Pomyślałam, że dla mnie, wzrokowca, będzie łatwiej posłuchać czegoś, co mam na świeżo przeczytane.

Podobało mi się bardzo. O ile wersji komiksowej mogłabym zarzucić mało interesującą dla mnie grafikę, oraz niewiele treści i przeskakiwanie po łebkach przez wydarzenia, tak tutaj wszystko było o wiele bardziej rozbudowane i z wyrazem. Całość oprawiona w muzykę i dźwięki wszelakie, przy szumie fal czułam się, jakbym rzeczywiście była na morzu, dialogi wypowiadane z prawdziwą pasją i przekonaniem.

Oprawa super i bez zastrzeżeń, jedyne do czego mogłabym się doczepić, to komiksowy Thorgal podobał mi się bardziej, tutaj powiało od niego trochę brutalnością i gniewem, nie tak go odebrałam w trakcie lektury. Aaricia była również bardziej irytująca, Gandalf powinien ją zostawić morzu, zamiast Thorgala i byłby święty spokój ;).

Ogólnie całość była naprawdę przyjemnym doświadczeniem i na pewno spróbuję jeszcze z kolejną częścią słuchowiska.

POSŁUCHAJCIE OPOWIEŚCI O THORGALU

Seria „Thorgal” to chyba najpopularniejszy europejski komiks fantasy, tym bardziej ważny dla nas, że do samego początku rysowany przez naszego rodaka, Grzegorza Rosińskiego. Jak w każdym cyklu, tak i tutaj fabuła miewa swoje dobre, jak i złe momenty, ale początki opowieści o dzielnym wikingu należą do tych najlepszych. Słuchowisko na ich podstawie natomiast to kawał solidnej roboty, rewelacyjnie interpretującej pierwowzór.

Fabuła jest dość prosta. Thorgal Aegirsson to wiking, jednak nietypowy. Nieskory do wojaży i podbojów, spokojny, rodzinny bardziej, kocha piękną Aaricię. Tak się jednak składa, że dziewczyna jest córką przywódcy ich wioski, Gandalfa Szalonego, który w pełni zasłużył na swój pseudonim, a ten za Thorgalem – łagodnie mówiąc – nie przepada. Dlatego zostawia go na pewną śmierć, ale dzielnemu wikingowi z pomocą przychodzi pewna czarodziejka. Pałająca rządzą zemsty do Gandalfa, chce by Thorgal jej pomógł. Ten zawiera więc z nią pakt…

Seria „Thorgal” liczy już 35 albumów (plus 16 z trzech serii pobocznych, opowiadających o jego młodzieńczych losach oraz przygodach jego córki, a także Kriss de Valnor),przeczytałem blisko połowę z nich, ale te naprawdę znakomite mogę policzyć na palcach jednej dłoni. Wśród nich znajdują się oczywiście dwa pierwsze, które przedstawiają głównych bohaterów, wątki i relacje, a także łączą w sobie elementy różnych gatunków, kiedy dochodzi do najciekawszego zwrotu akcji wyjaśniającego pochodzenie naszego wikinga. Dlatego cieszę się, że to właśnie one (m.in. bowiem druga część słuchowiska zawiera krótką historię z „Czarodziejki” oraz adaptację trzeciego albumu cyklu) zostały zaprezentowane jako słuchowisko. Pełnoprawne, bardzo udane słuchowisko, dbające o dobry dobór aktorów wcielających się w poszczególne role i wszelkie potrzebne efekty dźwiękowe.

Ciekawa, przygodowo-fantastyczna fabuła zyskała więc znakomitą otoczkę. Trochę miałem wątpliwości odnośnie aktorów wcielających się w swoje role, ale przekonali mnie do siebie. W szczególności znakomity Arek Jakubik odtwarzający Gandalfa. Produkcji słucha się po prostu znakomicie, a zatopienie się w niej z jednoczesnym trzymaniem w dłoniach komiksu i patrzeniem na kadry to naprawdę wspaniałe przeżycie.

Polecam gorąco. Tak sam, jak to było w przypadku „The Walking Dead” czy „Kajka i Kokosza”, „Thorgal” to wzorcowy przykład tego, jak powinno się tworzyć dźwiękowe adaptacje komiksów. Warto po niego sięgnąć i wejść w sam środek świata walecznych, choć często także dzikich wikingów, gdzie nie zabrakło również miłości.

Recenzja opublikowana na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2016/12/03/thorgal-zdradzona-czarodziejkawyspa-wsrod-lodow-sluchowisko-jean-van-hamme-grzegorz-rosinski/

POSŁUCHAJCIE OPOWIEŚCI O THORGALU

Bardzo ciekawie zrealizowane słuchowisko. Nie spodziewałem się, że tak dobrze można opowiedzieć komiks :)

221/2015 (A)

221/2015 (A)

Nie oglądałem wcześniej tego komiksu zanim go odsłuchałem. Nie powinno się tego robić, a już na pewno nie w tym przypadku. Naiwne, ubogie i niestety grafomańskie teksty w stylu: "Była ruda, miała jedno oko, ale była piękna" powodują lekki popłoch i zakłopotanie. Może oglądanie obrazka na którym jest przedstawiona Slivia zanim autor tekstu przywoła nam takie refleksje na jej temat nie byłoby tak żenujące w czytaniu?
Wielokrotne, do znużenia użycie imienia Gandalf Szalony skłania do przypuszczenia, ze autor się z nim identyfikuje. Szczególnie z drugim członem imienia w kontekście pomysłu nadania formy literackiej temu komiksowi.
Gandalfie Szalony nie rób tego więcej, nawet jeżeli pisałbyś to dla jednookiej rudej piękności.

Historia stara, znana i lubiana. Początek długich przygód Syna Gwiazd. Ileż to razy powracaliśmy do opowieści o rudowłosej czarodziejce, która ratując życie nordyckiemu młodzieńcowi rozpoczęła ciąg przygód opisywanych w najsławniejszej polskiej serii komiksowej. Tym razem historię o Thorgalu pochłaniałem bez kadrów, wszystko trzeba było sobie wyobrazić, jedyną formą przekazu były dźwięki. Muszę przyznać, że pomimo mojej dobrej znajomości pierwszego odcinka komiksu z wielką przyjemnością odkrywałem ją na nowo wsłuchując się w świetnie dobrane głosy lektorów. Pierwszym, co rzuca się w uszy to genialne odgłosy tła, które tworzą bardzo realny mroźny klimat lodowych mórz północy. Szum morskich fal, trzeszczące olinowanie statku, skrzek mew i łoskot uderzającej o skały wody może przyprawić o chorobę morską. Wystarczy tylko zamknąć na chwile oczy a dzięki tak realistycznemu odwzorowaniu odgłosów wyobraźnia podsunie nam widok drakkaru przybijającego do brzegu poprzez spienione fale lodowatej wody. Brr, pogoda ostatnio nie dopisuje a w połączeniu z takim klimatem naprawdę można zmarznąć, pomimo że audiobooka słuchałem pod kocem chyba się przeziębiłem. Do studia Sound Tropez pretensji żadnych nie słałem, bo pewnie odpowiedzieliby „sorry taki mamy klimat” ;) Chory czy nie chory jestem bardzo zadowolony, a za sam ten aspekt nagrania autorom należą się szczere gratulacje.

Cała recenzja na naszym blogu:

Oceniał: Paweł

• Komiksy
  • Audiobooki
  • Thorgal

Dodaj cytat z książki Zdradzona czarodziejka. Wyspa wśród lodów