Polskie skrzydła

Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
historyczna

Jacek | 2014-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2014

Bardzo dobra książka opisująca dokładnie polskie lotnictwo i myśl techniczną w okresie międzywojennym. Dla pasjonatów lotnictwa pozycja obowiązkowa! Zastrzeżenia mam tylko do wielkości czcionki, która jest zdecydowanie za mała co utrudnia czytanie.

Książkoświry | 2015-08-06
Na półkach: K001, Przeczytane

Książka bardzo ciekawie napisana. Użyty jest prosty język, przez co pojawiające się tu i ówdzie terminy lotnicze czy mechaniczno-techniczne każdy szybko zrozumie. Punktem kulminacyjnym jest oczywiście Challenge '32. Godna uwagi jest cześć fotograficzna, zwłaszcza zdjęcia z pogrzebu tragicznie zmarłego pilota. Podobnie, na uwagę zasługują załączniki do książki, gdzie można poczytać o konstrukcjach RWD i wielu innych czy o zawodach Challenge. Książka obowiązkowa dla pasjonatów polskiego lotnictwa.

Łukasz | 2013-10-13
Przeczytana: 31 października 2010