Śmiercionośni

7 (18 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-60915-05-9
Ryłko, śmiercionośni, komiks
komiksy

Chłopiec mszczący się za śmierć ulubionego kanarka. Pisarz chcący sprzedać duszę diabłu za odrobinę talentu. Niezwykła kobieta chcąca przeżyć niezapomnianą noc. Detektyw będący na tropie tajemniczych porywaczy. To tylko kilka postaci, których losy przetną się na kartach komiksu Śmiercionośni. Zabawna, ale także melancholijna opowieść Łukasza Ryłko pełna jest nawiązań do filmu i literatury....

Zabawna, ale także melancholijna opowieść Łukasza Ryłko pełna jest nawiązań do filmu i literatury. Czasem są one wyraźne, czasem sprytnie ukryte, gdzieś na drugim planie. Ich odnajdywanie to tylko jedna z wielu przyjemności płynących z lektury Śmiercionośnych. Niezwykłą przyjemność sprawia także warstwa graficzna komiksu - świetne, czarno-białe rysunki przypominają najlepsze dokonania klasyków polskiej ilustracji. A na koniec pozostaje jeszcze złożenie w całość puzzli, jakimi są poszczególne rozdziały Śmiercionośnych. Jaki wyłoni się obraz?
Kara, historia otwierająca komiks Łukasza Ryłko, zdobyła wyróżnienie podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi w 2005 roku.

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/smiercionosni/1

PolishPopkulturę | 2016-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2016

Bardzo sympatyczny komiks, który jakimś cudem nie zdobył takiej popularności, na jaką sobie zasłużył. Przeczytałem trzy razy z rzędu, żeby poukładać sobie w głowie całą sekwencję wydarzeń (akcja prezentowana jest przez autora niechronologicznie). Mistrzostwo w opowiadaniu samym obrazem.

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

loshedonizm | 2015-06-23
Pharas | 2015-06-12