Jak zostać mistrzem. Trening doskonałości

Tłumaczenie: Magda Witkowska
Mastery
Psychologia, styl życia
Gregorios

Zastanawiasz się, jak wyglądałoby Twoje życie, gdybyś urodził się geniuszem? Może wówczas udałoby Ci się stworzyć coś, co zadziwiłoby cały świat... Chwileczkę! Czy uważasz, że z Twoją inteligencją nie jesteś do tego zdolny? Powiedzenie, że ćwiczenie czyni mistrza, nie jest tylko czczą gadaniną, więc jeśli rzeczywiście masz apetyt na sukces, nadszedł właściwy moment, by wstać z kanapy i dokonać wielkich rzeczy.

Nie działaj jednak pochopnie. Potrzebujesz długofalowego planu, by Twój geniusz nie był kolosem na glinianych nogach. Ta książka dostarczy Ci kompletu praktycznych wskazówek, które wesprą Twoje działania na drodze do wielkości. Pomoże Ci też odnaleźć własne powołanie, podpowie, jak rozbudzić aktywność i kreatywność Twojego umysłu oraz w jaki sposób odkryć pełnię własnego potencjału. Dzięki niej wzmocnisz swoją inteligencję społeczną oraz poznasz historie wybitnych ludzi, którzy osiągnęli wielkość właśnie w taki sposób. Nie czekaj dłużej - odkryj w sobie pasję i zostań mistrzem!

źródło opisu: Wydawnictwo Helion, 2014

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Justyna Wenecka | 2019-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2019

Jestem szaleńczo zaskoczona. Zaczytana w dobrych opiniach pomyślałam - No ok, może nie być najgorzej. Tymczasem jest znacznie lepiej, ba, najlepiej. Widać, że autor poświęcił mnóstwo czasu na analizę biografii wielkich umysłów, wyjął z nich same smaczki i poczęstował nimi czytelnika, podał na tacy ogromną ilość wskazówek. Co z nimi zrobimy, to nasza sprawa, ale bez wątpienia czytamy dzieło mistrza.

Nie wiem czy jakakolwiek inna książka z cyklu poradnikowego tak na mnie wpłynęła - zanotowałam sporo punktów do wprowadzenia, przemyśleń, wniosków, które mnie samej do głowy by nie przyszły, w każdym razie dotychczas nie przyszły. I przyznaję, że uświadomiła mi jak bardzo ograniczone miałam myślenie, pole widzenia, że i ja również zaliczałam się do ludzi, którzy tak jak niemistrzowie uważają geniusz za coś wyjątkowego, co się ma, albo się nie ma, zyskując tym samym usprawiedliwienie dla własnej przeciętności. Co więcej, przypomniała mi kim jestem, ha, w końcu ktoś odpowiedział na nudne...

Joanna Cosel | 2016-09-15
Na półkach: Przeczytane, Ebooki, 2016
Przeczytana: 13 września 2016

Książka dla tych, którym nie wystarcza przeciętność, którzy nie potrafią się zatrzymać w dążeniu do doskonałości, poznania i zrozumienia otaczających ich zjawisk. We współczesnym świecie pełnym gorączkowego biegu bez sensu i wielozadaniowości pokazuje prawdziwą moc skupienia, treningu, uporu i poświęcenia.

5000lib | 2019-04-01

Szczerze pisząc mam problem z tą książką.
Byłam entuzjastycznie nastawiona co do zawartości.
Niestety, zawiodłam się.
Nauczyłam się na podstawie tego zdarzenia, że zdecydowanie nie warto, w moim przypadku sugerować się zdaniem osób, których nie znam, odnośnie lektur (oczywiście).
Może i ta książka będzie dla Ciebie. Może.
Do mnie nie przemawia. Jest iście amerykańska w wymowie (i nie chodzi tu o rozłożenie akcentów).
Bardzo wiele tu lania wody, można wręcz zmoknąć. I się przeziębić- nie polecam.
Odnośnie przyjętego punktu prowadzenia narracji, tak popularnego dzisiaj "story"...(Nie, nie chodzi o zasłony).
Pomysł ujęcia treści jest taki:nakreślenie sytuacji poprzez pryzmat postaci (Curie, Edison, Ford) i lekcja, która wynika z danej sytuacji (taktowana jednowymiarowo).
Co do pierwszej kwestii: po pierwsze męczący wzorzec. Jeśli się czyta pierwszą tak napisaną książkę, może i jest ciekawa, jeśli dwudziestą pierwszą, to zaczyna doskwierać, uwierać sposób pisania --- jeśli...

Monte-Cristo | 2019-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2019

Jak zostać mistrzem to studium człowieka biegłego, wartościowego, wybitnego i pokornego.
Robert Greene zabiera nas w świat nauki, polityki, pisarstwa, biznesu i wynalazczości. Autor przedstawia biografie mistrzów z różnych epok, przedstawia ciekawe historie, analizuje, podsumowuje, kontestuje, neguje i ripostuje.
To bardzo wartościowa książka, napisana prostym, bezpretensjonalnym językiem. Od autora bije mądrość i pokora. Widać, że jest spełniony jako człowiek. Apropo ludzi sukcesu- im człowiek większy tym skromniejszy. Większość mistrzów przypisuje swoje odkrycia i sukcesy szczęściu, cierpliwości i pokorze.
Ta książka pomoże odkryć Ci drogę życiową- Twoje powołanie! Mi zapaliła się lampka i poczułem dreszcze kiedy czytałem o Henrym Fordzie i Michaelu Faradayu. Utwierdziłem się w przekonaniu, że chce być przedsiębiorcą. A Ty, kim chcesz zostać?
Przeczytaj tę książkę, to możliwe, że znajdziesz odpowiedź!!

Ad_ Infinitum | 2018-11-17
Przeczytana: 2018 rok

Dałem szansę Mastery i nie żałuję. Jednej rzeczy Robertowi Greenowi nie można odmówić. Na potrzeby tej książki przeanalizował tonę innych biografii i widać po tym tytule, że włożył w to mnóstwo energii. Tylko trzeba wiedzieć, że jest to książka, która swoje tezy nie popiera badaniem naukowym XYZ, przeprowadzonym na grupie studentów, zreplikowanym dwukrotnie. Ta książka stawia tezy i uzasadnia je dowodami anegdotycznymi. Co również ma swoje walory i nie powinno jej skreślać na starcie, jeśli świadomi jesteśmy ograniczeń takiego podejścia.

Polecam Mastery.

| 2016-05-09

Wartościowa pozycja, wiele ciekawych rzeczy można się dowiedzieć, choć napisana nieco protekcjonalnie.

demo094 | 2017-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2017

Warto było przeczytać, znalazłem w niej dokładnie to czego szukałem. Jeżeli szukasz sposobu na osiągnięcie biegłości czyli mistrzostwa w jakiejś dziedzinie to na pewno warto przeczytać i dowiedzieć się jak w przeszłości inni podchodzili do tego tematu.

zimorro | 2019-05-26
Przeczytana: 25 maja 2019