Saving Quinton

Wydawnictwo: Grand Central Publishing
New Adult, Young Adult
angielski
Magdalena

Nova Reed can't forget him-Quinton Carter, the boy with the honey-brown eyes who made her realize she deserved more than an empty life. His pain was so similar to her own. But Nova has been coming to terms with her past and healing, while Quinton is out there somewhere, sinking deeper. She's determined to find him and help him . . . before it's too late. Nova has haunted his dreams for nearly...

Nova has haunted his dreams for nearly a year-but Quinton never thought a sweet, kind person like her would care enough about a person like him. To Quinton, a dark, dangerous life is exactly what he deserves. And Nova has no place in it. But Nova has followed him to Las Vegas, and now he must do whatever it takes to keep her away, to maintain his self-imposed punishment for the unforgivable things he's done. But there's one flaw in his plan: Nova isn't going anywhere . . .

źródło opisu: https://www.goodreads.com/book/show/18210225-saving-quinton

źródło okładki: https://www.goodreads.com/book/show/18210225-saving-quinton

Katarzyna | 2015-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2015

Bardzo dobra kontynuacja! Często jest tak, że druga część jest gorsza od poprzedniej, ale nie w tym przypadku.

Nova wyszła z uzależnienia. Studiuje, ma nową przyjaciółkę - Leę! I tą kobietę można nazwać przyjaciółką.
Jednak wspomnienia o Quintonie nie idą w zapomnienie. Nova nie może o nim zapomnieć, wie, że się stacza, dlatego postanawia mu pomóc.
Ale to, gdy go znajduje, to koszmar, może nawet gorzej. Nie spodziewała się czegoś takiego zobaczyć. I wie, że to będzie ciężka walka.

Polecam!

Ps. Bardzo podoba mi się motyw filmowego pamiętnika Novy.:)

lulamae | 2015-04-28
Przeczytana: 27 kwietnia 2015

Pierwszy tom był przygnębiający, ale w porównaniu z drugim to tam była strefa pozytywnych wydarzeń i emocji.

Nova poradziła sobie z własnymi problemami i teraz za wszelką cenę chce odnaleźć Quintona. Wreszcie się udaje, więc wraz z przyjaciółką jedzie do Vegas. Nova ma jasno wytyczony cel - zrobić wszystko co będzie mogła, aby uratować Quintona. Rzeczywistość niestety może okazać się niestety dużo bardziej brutalna i przygnębiająca niż przypuszczała.
Quinton topi się w poczuciu winy, żyje w przeświadczeniu, że nie zasługuje w życiu na nic dobrego. Nałóg przysłania wszystko i pozwala wyciszyć myśli i przestać czuć cokolwiek. Kiedy pojawia się Nova burzy narzucony do tej pory porządek i powoduje, że przez mgłę narkotyków przebijają się uczucia.
Nova wykazała się prawdziwą determinacją w próbach pomocy Quintonowi, ale jak można pomóc osobie, która nie chce jej otrzymać?

Ta książka ściskała mnie za serce. Obraz świata narkotyków i osób uzależnionych nie jest kolorowym obrazkiem -...

MortalSin | 2015-05-30
Przeczytana: 30 maja 2015

Książka, która roztrzaskała mnie emocjonalnie jeszcze bardziej niż pierwszy tom.Tutaj dostajemy obraz tego jak wygląda życie ludzi, którzy się zagubili w swoim życiu i jedynym miejscem aby uciec od tego co ich przerasta jest ucieczka w świat pełny narkotyków i przemocy. W świat który wydaje się im lepszy od tego w jakim żyli wcześniej, a jeśli nie lepszy to na pewno w taki który pozwoli im się zatracić.Zapomnieć o bólu, o stracie bliskich, ale czy na pewno to jest ta właściwa ścieżka ? Autorka wprowadza nas w brutalną rzeczywistość ludzi podążających ścieżką do samo destrukcji.Nie próbuje nam ona koloryzować życia tylko daje nam je takim jakim jest ono naprawdę. Przez prawie całą książkę czułam smutek, rozpacz ? sama nie wiem jak to nazwać... Podziwiam Nove za jej determinacje i siłę, próba pomocy osobie, która jej nie chce, wymaga naprawdę wiele wysiłku, ale Nova pokazuje nam, że jeśli czegoś będziemy naprawdę chcieć to zrobimy wszystko, nawet rzeczy, które mogą sprawić, że druga...

Na dalszą część recenzji zapraszam: http://goschebooks.blogspot.com/2015/10/saving-quinton-tom-2-jessica-sorensen.html

''Saving Quinton'' to rollercoaster emocji! Dosłownie. Jeśli czytaliście moją recenzję pierwszej części ''Breaking Nova'', to wiecie że przeżywałam ją mocno a książka była jednym wielkim smutkiem. Tak było, dopóki nie przeczytałam drugiej części. Jest chyba jeszcze bardziej dołująca niż poprzednia i gwarantująca lawinę smutku.

Wcześniej mierzyliśmy się z dwójką złamanych ludzi. Tutaj mamy jedną ''ocalałą'', ale zaś druga coraz bardziej się stacza. Nie potrafię sobie wyobrazić tego co czuł Quinton. Nie często możemy czytać tak otwarcie o świecie narkotyków i uważam, że to błąd. Tyle wniosków można wyciągnąć z tej historii. Tyle możemy się nauczyć. Wciąż nie mogę przetrawić bólu Quintona. W poprzedniej części było mi go żal, ale tutaj? Tutaj po prostu chciało mi się płakać, chciałam wyciągnąć do niego rękę i pomóc Novie wyciągnąć go z bagna.

Nie wiem co musi czuć...

k_a_s_i_a | 2015-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2015

Pierwsza część była zdecydowanie lepsza. Minusem tego tomu jest w niektórych momentach Nova, która zachowywała się czasem jakby chciała zbawić cały świat. Pomóc wszystkim na raz...
Najbardziej podobała mi się końcowa scena na dachu :)
Cóż zobaczymy co autorka pokarze nam w trzeciej części.

Agnieszka | 2015-05-21

Cała seria warta polecenia.

Lewitująca | 2018-11-26
monikacik | 2018-10-30