Francja i wielcy Francuzi

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Francja
historia

Na dobre i złe Francja współtworzyła i współtworzy Europę w jej wymiarach: duchowym, intelektualnym, politycznym i gospodarczym. Wpływa też na losy Polski, zwłaszcza że od końca XX wieku znowu jesteśmy sojusznikami, a od 2004 roku razem możemy współkształtować Unię Europejską, a więc mieć wielki wpływ na przyszłość Europy. Książka, którą oddaję do rąk Czytelników, w moim zamierzeniu jest gruntownym wprowadzeniem do politycznej i ideowej historii Francji. Pokazuje także sylwetki mężów stanu i przywódców, którzy wpłynęli w szczególny sposób na bieg dziejów Francji, a często także Europy.

źródło opisu: Wydawnictwo Iskry, 2007

Antonina | 2014-11-01
Na półkach: Przeczytane, Chcę kupić
Józefa | 2015-02-06

Jak pisać o historii, żeby nie zanudzić, a przekazać kawał wiedzy? Właśnie tak. To książka, która towarzyszyła mi podczas lektury Dumasa. I podczas słuchania francuskiego baroku. Który uwielbiam.

mila57 | 2015-10-19
Kamil | 2015-04-07