Szklana góra

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Moje pierwociny literackie przypadły na początek lat sześćdziesiątych. Wydałem wtedy pod pseudonimem Mateusz Jantar parę pozycji: Samotne kruki zmowa , Dzieci Wdowy Wszystkie dotyczą dziejów Polski kresowej w ubiegłym wieku. Jako urodzony i wychowany wilnianin pozostałem wierny tej tematyce i w Szklanej górze którą ośmielam się zaproponować Czytelnikom. Podkład faktograficzny książki jest zgodny z historią naszego kraju w XX wieku. Okładka: miękka, Rok wydania: 2005,

Stokrotka | 2016-09-05
Przeczytana: 2015 rok

Obszerna saga. Dzieje Polski kresowej. Miłość Rozalki i Rudiego, których rozdziela druga wojna światowa. Trudno streścić taką książkę. Niezłomna miłość Rozalki /od dziewczęcych lat/ zostaje wystawiona na próbę, gdy jej ukochany żeni się z inną. Ale czy jest szczęśliwy? Czy tych dwoje będzie jeszcze kiedyś ze sobą? Koniec powieści nie rozwiązuje niczego. Smutna książka o ciężkich czasach dla polskich rodzin. Umierają bliscy. Czas i wojna niszczą wiele. Wszystko przemija.
Zaduma i i smutek - to mi pozostało po przeczytaniu "Szklanej Góry".

| 2013-06-17
Koma | 2014-08-12