Geschichte der Ostsee: Völker und Staaten am Baltischen Meer
8301151935
historyczna

Książka jest syntezą dziejów krajów i narodów Europy wschodniej i północnej skupionych wokół Morza Bałtyckiego. Autor przedstawia historię aktywności ludzkiej w strefie Bałtyku od zarania dziejów do czasów współczesnych. Prezentuje wspólne elementy losów, powinowactwo kulturowe i ideowe regionu. Ogromnym atutem książki są liczne fotografie archiwalne. Pozycja przeznaczona jest dla studentów...

Pozycja przeznaczona jest dla studentów historii, prawa i administracji, nauk politycznych, filologii obcych (niemieckiej, rosyjskiej, skandynawskiej), nauk politycznych i dziennikarstwa, a także osób zainteresowanych wspólnym dziedzictwem strefy bałtyckiej oraz miłośników dobrego pisarstwa historycznego.

źródło opisu: Wydawnictwo Naukowe PWN, 2007

źródło okładki: http://pwn.pl/

Tashmine | 2014-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2014

Cholernie monotonna, wyspałam się przy niej. Jedyną rozrywkę stanowiły dla mnie zdjęcia. Dodatkowo aż zieje od niej niemieckością, choć to zrozumiałe biorąc pod uwagę fakt, że autor jest Niemcem.

VeraSonatti91 | 2016-03-15
Karolina Charchowska | 2015-04-27