Świat Kryminalnych

Wydawnictwo: TVN, W.A.B.
Inne

Skąd wzięli się "Kryminalni"? Jak to się stało, że serial odniósł taki sukces? Czy to prawda, że Marek Włodarczyk i Magda Schejbal prawie utonęli podczas zdjęć? Czy łatwo jest zagrać nieboszczyka? Kto codziennie przywozi na plan dwieście tysięcy fałszywych złotych i pół kilo sztucznej heroiny? Czy Maciej Zakościelny korzysta z pomocy kaskaderów? Komu fani przysłali kajdanki wyściełane różowym futerkiem? Dlaczego na planie nie wolno stać obok Jacka Pliszki, operatora kamery?

"Świat Kryminalnych" przybliża fakty z życia bohaterów serialu, pozwala poznać kulisy pracy ekipy, anegdoty znane dotąd tylko wtajemniczonym. Daje też okazję do spotkania się z aktorami, którzy zdradzą ściśle strzeżone tajemnice.

źródło opisu: http://www.empik.com/swiat-kryminalnych-czuba-marz...(?)

źródło okładki: http://www.fabryka.pl/ksiazki/swiat-kryminalnych-marzena-czuba-330341/

giulii1997 | 2016-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2016

"Świat kryminalnych" to lektura obowiązkowa dla wszystkich fanów serialu "Kryminalni". Osobiście natrafiłam na nią po oglądnięciu wszystkich serii serialu w Internecie. Po tylu godzinach spędzonych z bohaterami, nie mogłam przeboleć, że ta przygoda już się skończyła. I właśnie w ten sposób natrafiłam na książkę, która pozwoliła choć przez chwilę kontynuować przygodę. Opis książki bardzo mnie zachęcił. Gdy zaczynałam czytać, byłam pozytywnie nastawiona. Wydanie prezentuje się wspaniale. Jest pięknie wykonane, w środku można znaleźć bardzo fajne zdjęcia. I to z pewnością zachęca do przeczytania książki jeszcze bardziej. Choć ogólnie oceniam lekturę pozytywnie, to mimo wszystko muszę stwierdzić, że nie spełniła do końca moich oczekiwań. Dobrze czytało mi się ciekawostki, podsumowania. Jednak żałuję, że nie znalazłam ich ciut więcej. Bardzo dużą część zajmują wywiady z aktorami. Czekałam na nie długo. Niestety, gdy zaczęłam ich czytanie, szybko mnie znudziły. Miałam wrażenie, że...

Ewelina | 2011-09-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2011
Przeczytana: 24 września 2011

Książkę zaczęłam czytać po obejrzeniu pierwszej serii "Kryminalnych". Po jej przeczytaniu stwierdziłam, że muszę obejrzeć pozostałe siedem sezonów. Jak na książkę o serialu całkiem dobra, czyta się szybko i przyjemnie.

patti99933 | 2013-09-02
Przeczytana: 02 września 2013

Brakowało mi więcej ciekawostek, zdjęc z planu. No i ksiazka jest do pewnego sezonu. Ale ksiazka jest gratką dla fanow serialu, który uwielbiam :)

Anna | 2011-11-11
Przeczytana: 10 listopada 2011

Dawno już nie oglądałam tego serialu, a kiedyś byłam jego wierną fanką. Podczas czytania tej książki poczułam się, jakbym znów oglądała "Kryminalnych", przypominały mi się niektóre sceny, dialogi. Książka ciekawie wydana, wiele zdjęć, ciekawostki o aktorach, anegdoty z planu - polecam :)

vivienne95 | 2011-08-28

Jako wielka fanka serialu oczywiście jestem zachwycona tą pozycją :)

Klaudia1995 | 2016-08-27
Zuzia | 2016-02-15