Kalte Asche

Okładka książki Kalte Asche Simon Beckett
Okładka książki Kalte Asche
Simon Beckett Wydawnictwo: rororo Taschenbuch Cykl: Dr David Hunter (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Dr David Hunter (tom 2)
rororo Taschenbuch
2009-05-30
2009-05-30
niemiecki
9783499241956

Zapisane w kościach to drugi tom cyklu opowiadający historie antropologa sądowego Davida Huntera. Pierwsza część tego cyklu Chemia śmierci była bardzo dobra i serdecznie polecam całą serię. Książek słuchałam w formie audiobooka i słuchało się tego naprawdę dobrze.

Druga cześć też bardzo mi się podobała szczególnie pod względem sprawy kryminalnej i ostatecznego zakończenia które było zaskakujące. Autor świetnie pokazał tą atmosfer odizolowania mieszkańców wyspy od reszty świata, było w tym sporo dobrze zbudowanego napięcia.
Tak jak w poprzednim tomie akcja jest wartka nie ma czasu na nudę sprawia to że książka jest niezwykle wciągająca i porostu człowiek musi czytać bo jak najszybciej chce wiedzieć jak się skończy. Historia opisana w tej książce jest pokręcona ma wiele wątków, mimo tego nie zakłóca to odbioru, na końcu wszystkie elementy układanki wskakują na swoje miejsce i ukazuje się nam makabryczna obraz. Nie napisze więcej bo nie chce tutaj robić spojlerów.
Pierwsza część ustawiła poprzeczkę bardzo wysoko, ale myślę że poziom ten został utrzymany w drugim tomie.

ciekawa fabuła, rozwiązanie trzyma do ostatnich stron. spora wiedza o sztuce czytania ze zwłok ;)

Jak w poprzednim tomie, akcja wartka, koniec zaskakujący. Czyta się bardzo dobrze. Zaraz zaczynam kolejny tom, ciekawe czy mnie czymś zaskoczy?

Ojeju. Nie mogę się doczekać kolejnej części. Myślałam, że druga część będzie powieleniem schematu i generalnie flakami z olejem ale autor NAPRAWDĘ potrafi zaskoczyć. Polubiłam bohatera. Jest wyważony, inteligentny, nie puszy się. Historie i intrygi są fajnie zbudowane. Bardzo polecam 😁

Wciągająca i przewrotna seria, kolejna książka o zdolnym antropologu do pożarcia jednej nocy. Bohaterowie przemówią do każdego, mają swoje tajemnice, ale mają też słabości, które czynią ich bardziej wiarygodnymi. Doktor Hunter jest w swojej działce świetny, ale nie nieomylny. Nie zawsze odporny na emocje, nie zawsze przewidujący konsekwencje swoich działań, nie zawsze wychodzący cało z opresji - mógłby być każdym z nas. Tymczasem środowisko, w którym się znajduje - oddzielona od świata szalonym sztormem wyspa - przetestuje wszystkie jego umiejętności, przekonania i instynkty. Lektura obligatoryjna!

Druga część serii trzymająca w napięciu jak pierwsza, przeczytana w jedną noc. Z zaskakującym zakończeniem, z wariatami w tle.. Dobrze się czytało ale jeżeli we wszystkich częściach pojawia się ten sam schemat, to nie wiem jak to będę odbierać. Póki co polecam ale chyba sięgnę po coś lekkiego dla odmiany..

Dobra 6

Dobra 6

Druga część przygód antropologa sądowego Davida Huntera. Tym razem dostaje on do wyjaśnienia zagadkę na wyspie Runa. Odnalezione ciało kobiety uległo samospaleniu, a może jednak nie? To wydarzenie bardzo niezwykłe i irracjonalne. Sprawy z pozoru oczywiste wcale takie nie są, a im dłużej główny bohater drąży, tym więcej osób ginie...

Pozycja będzie dobra dla osób, które czytały pierwszą część jak i również jako debiut autora. Nie ma tutaj ważnych odwołań do chemii śmierci.
Jest zbrodnia, śledztwo, mnóstwo niewiadomych. Wszystko co powinno się znaleźć w poprawnym thrillerze. Ciągłe zwroty akcji wyprowadzają czytelnika w pole. Nie jest to schematyczna pozycja, a zakończenie jest nieprzewidywalne i satysfakcjonujące. Czyta się lekko i z zaciekawieniem. Autor umiejętnie nas zwodzi co pozwala jeszcze bardziej w czuć się w klimat zamkniętej społeczności na wyspie. Z przyjemnością przeniosłabym się na Runę a czytając, oczami wyobraźni już tam byłam :) Bardzo polecam wielbicielom tego gatunku :)

Pozycja będzie dobra dla osób, które...

Książka zapisane w kościach jest również bardzo udana jak Chemia śmierci. Czytałam je drugi raz. I kolejny raz polecam. Znów od samej pierwszej strony wciąga, opisy również są dobre. Chciałabym wam wiecej napisać ale nie chce spoilerować ani czytać okładki, bo nie o to chodzi.
Jesli jest ktoś fanem dobrych kryminałów i thrillerów to koniecznie musi przeczytać Simona Beckett
Polecam !

Świetny kryminał, odpowiadało mi w tej książce absolutnie wszystko. Bardzo dobrze się czytało

• Kryminał
  • Kryminały