Florystka

Okładka książki Florystka Katarzyna Bonda
Okładka książki Florystka
Katarzyna Bonda Wydawnictwo: Code Red Cykl: Hubert Meyer (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Hubert Meyer (tom 3)
Code Red
2014-01-01
2014-01-01
hubert meyer bonda thriller morderstwo profiler

Po "Kobiecie w walizce" ponownie spotykam się z Hubertem Meyerem. #florystka to trzeci tom serii z tym śledczym. Cała seria zaś liczy 9 części.

Hubert Meyer zostaje ściągnięty to pomocy przy poszukiwaniach zaginionej Zosi. Sprawa zaczyna przypominać zabójstwo chłopca, które wydarzyło się kilka lat temu. Czy to naśladowca, skoro tamten winny siedzi w więzieniu? Czy te sprawy są ze sobą powiązane?

Historia bardzo mnie wciągnęła już od samego początku. Książka w dobitny sposób ukazuje ból po stracie dziecka i manipulacje na jakie są podatne osoby, które nie potrafią przejść żałoby. Mnogość podejrzanych, częste zwroty akcji, utrudnianie śledztwa i duet Meyera z Leną, między którymi iskrzy sprawia, że ciężko się oderwać. I już kiedy czytelnik myśli, że wie kim jest zabójca, autorka zaskakuje. Polecam pomimo grubości i chętnie przeczytam pozostałe tomy z cyklu 😉

Nie jest to zła książka, ale jednak brak jej czegoś co wybijałoby ją ponad przeciętność. Autorka ma w swoim dorobku lepsze kryminały.

Stos hańby zaczyna się kurczyć a mi do szczęścia brakuje jeszcze jeden tom z Hubertem, który zalega od dawna.
Mam nadzieję, że do końca miesiąca będę na bieżąco. 🤣

Florystka to kolejna z tych grubasków. Trochę mi zeszło i nie żałuję oni chwili. Hubert Meyer to jeden z moich ulubionych bohaterów i z czystą przyjemnością sięgam po te książki.

Książka jest długa i pełna zamieszania. Podejrzanych wielu a proliferzy, tak bo w tej książce jest ich dwóch 🤣 robią wszystko, żeby rozwiązać zagadkę.

Przed laty znaleziono zwłoki chłopca, teraz znika dziewczynka, a według Huberta te zbrodnie mają ze sobą coś wspólnego. Zgładzą się wiek, postura, nawet podobieństwo stroju jest porażające. Niestety nie wszyscy są tak optymistycznie nastawieni, może dlatego, że zabójca Amadeusza siedzi w więzieniu.
W sprawę zamieszana jest florystka, matka zabitego przed laty chłopca. Okazuje się, że doskonale znała dziewczynkę, a nawet w tajemnicy się z nią przyjaźniła.

Zakończenie fascynujące, na pewno niespodziewane, a całe wyjaśnienie sprawy wbiło mnie w fotel. Florystka jest tylko jedna, to ona kocha kwiaty, żyje przyrodą.

Polecam 💪💪💪

Mam nadzieję, że do końca miesiąca będę na bieżąco. 🤣

Książka jest długa i pełna...

Książka bardzo długa, ale czytało się dobrze, szybko i ciekawie. Polecam .

Książka bardzo długa, ale czytało się dobrze, szybko i ciekawie. Polecam .

Początek książki na prawdę daje oddech, i Hubertowi i czytelnikowi, ten krajobraz, las, woda, śpiew ptaków. Coś pięknego.
Nie każdemu ta książka i styl pisania Pani Katarzyny przypadnie do gustu, ale mam dobrą radę, zawsze książkę można odsprzedać i kupić inną. 😇

Rozpisała się pani Bonda bardzo obszernie... Materiału starczyłoby na dwie powieści. Mimo to kryminał jako taki przypadł mi do gustu. Choć wątek zamordowanych dzieci i traumy rodziców jest przygnębiający- dla mnie jako rodzica śmierć lub krzywda najmłodszych to trudny temat.
Zaciekawiła mnie postać profilera Huberta Meyera, a że serię zacząłem trochę nie po kolei i nie miałem okazji poznać tego bohatera wcześniej, na pewno nie odmówię sobie przeczytania poprzednich tomów.
Ów profiler to były pracownik policji w Katowicach, obecnie mieszkający na Podlasiu. Pożegnał się z katowicką placówką po tym, gdy popełnił błąd w śledztwie. Właśnie w związku z tą porażką zawodową podjął decyzję o zrezygnowaniu z funkcji i przeprowadzce.
Meyer zostaje poproszony przez dawnego przyjaciela z białostockiej policji o pomoc w śledztwie. Chodzi tu o zaginioną, a jak się później okazuje, zamordowaną dziewięciolatkę, Zosię Sochecką. Okazuje się, że ta sprawa może mieć związek z morderstwem innego dziecka, jedenastoletniego Amadeusza, popełnionym kilka lat wcześniej. Matka tego chłopca (tytułowa florystka) jest ostatnią osobą widzącą Zosię żywą, a ponadto ciało dziewczynki znaleziono na cmentarzu w pobliżu grobu Amadeusza.
Wątków pobocznych autorka naprawdę sobie tu nie żałowała. Niektóre bardziej uzasadnione, niektóre mniej. Mocną stroną na pewno są opisy miejsc, w których dzieje się akcja.

Trochę faktycznie za dużo opisów postaci, ale mi to nie przeszkadzało. Książka była dla mnie cały czas ciekawa. Z tyłu głowy myślami zastanawiałam się kto zabił. Skończyła się jak dla mnie intersująco. Nie sądziłam, że finał będzie taki jaki jest. Polecam.

,,Florystka" to całkiem dobrze napisany kryminał, akcja jest dynamiczna, wątki się z sobą łączą, główny bohater zyskał na wyrazistości. Hubert Meyer zostaje poproszony o zajęcie się sprawą zaginięcia dziewięcioletniej Zosi, przesłuchuję kobieta, która była ostatnią osobą jaką ją widziała, gdy ciało dziecka zostaję odnalezione na cmentarzu gdzie został pochowany tragicznie zmarły syn tej kobiety sprawa się komplikuję. Dobry kryminał z ciekawą zagadką i zawiłą fabułą. Akurat w tej części wszystko mi się ładnie spinało, a oczekiwać nie miałam dużych po powieści ,,Tylko martwi nie kłamią", która w ogóle nie przypadła mi do gustu, więc było miłe zaskoczenie.

Zawiłe wątki. Ciekawe postacie i wciągająca historia. Książkę chcę się po prostu czytać. Z miłą chęcią sięgam po drugą część.

Za dużo tu nic-nie-wnoszących-do-fabuły, nieinteresujących wątków pobocznych, postaci czwarto- i pięcioplanowych czy "japońskich uśmiechów", a za mało faktycznej intrygi i... profilowania kryminalnego.

Ostatecznie i tak najbardziej boli, że nie ma tu nawet rozwiązania zagadki "po nitce do kłębka", tylko na koniec autorka wybiera na chybił-trafił jedną z postaci, żeby wskazać jako mordercę i dopowiedzieć jakąś wątpliwą motywację.

• Kryminały
  • Kryminał