Nas niewielu

Tłumaczenie: Przemysław Bieliński
Cykl: Imperium Człowieka (tom 4)
Wydawnictwo: ISA
We few

Rozpuszczony książę-playboy Roger Ramius Sergei Alexander Chiang McClintock dojrzał dopiero na planecie Marduk. Kiedy człowiek widzi, jak ginie dziewięćdziesiąt procent jego gwardii przybocznej - żołnierzy, którzy stali się jego przyjaciółmi, bliższymi nawet niż bracia i siostry - szybko dorośleje. Często jednak staje się także niebezpieczny... Książę wraca do domu, ale dom nie jest już taki...

Książę wraca do domu, ale dom nie jest już taki sam, jakim go pozostawił. Zdrajcy zamordowali jego brata i siostrę, bratanice i siostrzeńców. Jego matka, Cesarzowa, wciąż żyje, ale jest w rękach biologicznego ojca Rogera, który kontroluje ją za pomocą narkotyków oraz psychicznych i cielesnych tortur. Poczęto nowego następcę tronu, i kiedy ten się narodzi, Cesarzowa nie będzie już zdrajcom potrzebna. Wielka Flota, największa i najpotężniejsza z flot Imperium, jest pod kontrolą zdrajców, a żadna ze znaczących osobistości na Starej Ziemi nie może - ani nie ma chęci - podjąć jakichkolwiek działań.

źródło opisu: [ISA, 2006]

Bodzepor | 2013-12-17
Przeczytana: 2011 rok

Szkoda, że nie ma kontynuacji, cykl niby się zakończył, a faktycznie pozostała otwarta furtka dla kolejnych części. Chętnie poczytałbym jak Roger rozprawia się z imperium ekoczubków.:>

Morgoth | 2011-10-08
Przeczytana: 08 października 2011

Rzeź sięga zenitu. Ogień,eksplozje,krew i masa trupów.

Efemeryda | 2017-03-23

No wreszcie koniec (chyba) i to szczęśliwy koniec.
Pozycja nie jest wybitna. Bardzo gruba. Czyta się na szczęście szybko. Zawiera naprzemienne opisy wynalazków umożliwiających przetrwanie (coś jak Jankes na dworze króla Artura) z opisem bitew, właściwie rzezi, oczywiście tych złych. Wydawałoby się, że nudne. Niestety jakiś urok ma i wciąga.
Dla miłośników Webera lub bardzo młodych czytelników. Chociaż i starszy będzie czytał bez obrzydzenia, ale może się nudzić.

Bonharrt | 2017-05-02
Piotr Zaremba | 2017-04-16